Sport

Volejbalistky Neratovic se přiblížily udržení ve druhé lize

Po 12 letech ve 2. lize hraje ženský volejbalový tým o tomto víkendu (20. – 21. dubna) turnaj o záchranu s vítězi krajských přeborů.
Po nepodařeném úvodu sezóny neratovické hráčky sérií čtyř výher v samém závěru dosáhly postavení nejlepšího z devátých týmů ve třech skupinách druhé ligy, čímž si vybojovaly možnost hrát o záchranu v druhé lize.
V turnaji ve Sportovní hale v Neratovicích se o druholigovou účast vedle domácího týmu ucházejí Červený Kostelec, Energetik Chvaletice a Jiskra Tanvald.
V prvním zápase proti Neratovicím nastoupily vítězky přeboru Pardubického kraje TJ Energetik Chvaletice. V prvním setu jednoznačně dominovaly domácí volejbalisty. Druhý set pak domácí hráčky získaly až díky lepší koncovce.
Ve třetím setu pak na neratovické hráčky zřejmě dopadla nervozita z obav z případného sestupu a jasně jej prohrály. Přestože ve čtvrtém setu se soupeřkami opět srovnaly krok, prohrály jej těsně 26:24.
Hned v úvodu tiebreaku ale nasadily k trháku až na 9:1 a zkrácený set dotáhly k vítězství 15:4.
Vítězstvím 3:2 na sety tak získaly 2 body do konečné tabulky. Do zápasu postavil trenér Jiří Sloup sestavu Marie Červenková, Lenka Vyhnalová, Šárka Janů, Pavlína Švandová, Petra Jeřábková, Hana Háberová.
Ve svém druhém dnešním zápase hráčky Neratovic nastoupily proti TJ Červený Kostelec, který předtím prohrál v pětisetové bitvě s Tanvaldem.
Červený Kostelec, který se dostal do souboje o druhou ligu jako druhý tým přeboru Královehradeckého kraje, vzdoroval neratovickým volejbalistkám pouze ve druhém setu, které pro sebe domácí získaly až v prodloužení.
První a třetí set byly jasnou záležitostí zkušenějších obhájkyň druholigové účasti z Neratovic, v jehož sestavě Pavlínu Švandovou nahradila Zuzana Hadžalová.
Přes mohutné povzbuzování fanoušků Červeného Kostelce si Neratovice výsledkem 3:0 si na své konto připsaly plný počet, čili tři body.
Po dnešních zápasech mají tedy celkem 5 bodů a k naprosté jistotě záchrany v druhé lize jim schází jediný bod.
V případě vítězství Tanvaldu nad Chvaleticemi v posledním dnešním zápase se Neratovice v druhé lize udrží bez ohledu na výsledky zítřejších zápasů.
Přijít zítra fandit do Sportovní haly ale můžete v každém případě. V 12:00 nastoupení reprezentantky našeho města proti Tanvaldu. Od 10:00 pak sehrají vzájemný zápas Červený Kostelec s Chvaleticemi.

Související články

Back to top button