Sport

Start Mlékojedy rozdrtil Slavii Velký Borek 4:0

Pěkné nedělní dopoledne v Mlékojedech nabídlo zápas domácích s týmem Slavia Velký Borek „B“ a nakonec bylo i střelecky úspěšné.
Domácí museli přeskupit celou zálohu kvůli dvěma citelným ztrátám, když nastoupit nemohli Pavel Toman a Juraj Dulík. Jára Toman se postavil na pravou stranu, Jára Hádek nalevo a Matucha do středu. Na hrot se vysunul Němeček.
Na poklidném začátku utkání byli silnější na míči Borečtí, jejichž střed obrany se zapojoval do hry.
Optická převaha ale k vyloženým šancím nevedla, když akce Borku končily povětšinou na velkém vápně. Série několika nebezpečných rohů byla výjimkou z tohoto pravidla.
Ani domácím se útočná aktivita se moc nedařila. Jejich první branka tak byla docela překvapením, když jejich první nebezpečná střela na branku skončila gólem.
Po centru Gerencseryho z pravé strany hlavou pohotově zakončil Němeček a domácí se ujali vedení 1:0.
O přestávce mezi poločasy se střídalo jen na borecké straně. Domácích ale změnili rozestavení, když si Hádek a Toman vyměnili svá místa v záloze.
Výsledek této změny se dostavil okamžitě, když byl Hádek faulován při svém úniku do velkého čtverce. Sudí nařídil pokutový kop, který Hejsek s přehledem proměnil.
Po pěti minutách se skóre měnilo znovu. Důrazně napadající Hejsek vybojoval míč a předložil ho na malé vápno před Tomáše Vlacha, který zakončil mimo dosah brankáře. Domácí vedli už 3:0.
Borek ještě více vysunul svůj útok. Stoper hostí se dokonce posunul na hrot útoku. Avšak tento tah jim moc platný nebyl. Naopak mlékojedský tým se dostal do pohody a poklidně kombinoval.
Po několika slibných brejcích se jeden konečně ujal. Aktivní Hádek se řítil sám ze strany na brankáře, obešel ho a vyslal slabou střelu, kterou do sítě dorazil dobíhající Gerencsery, který uzavřel účet zápasu na 4:0.
Teprve za tohoto stavu se dostal Borek do vyložené gólové příležitosti. Střelecký pokus skončil na břevně a dorážku z malého vápna do prázdné brány nezvládl střídající Malák.
„Mexico“ vyhrálo podruhé v řadě a brankář Luboš Němec opět udržel čisté konto.
Mlékojedští do vstřelené branky tahali v zápase za kratší konec. Gól je ale uklidnil, a díky přesnější kombinaci si vytvořili příležitosti, které dokázali proměnit.
Mlékojedy zůstávají s jednobodovou ztrátou na druhou příčku páté, Borek klesl na desátou pozici.
V příštím utkání se znovu Mlékojedy představí doma, v neděli 3. listopadu 2013 od 10:15 proti poslednímu celku tabulky Kostelci nad Labem B.
TJ START Mlékojedy – Slavia Velký Borek „B“ 4:0 (1:0)
Branky: Němeček, Hejsek z pk., Vlach, Gerencsery.
Sestava M: Němec – Željazkov, Šťastný ©, Nový, Hnaš – Toman Jaroslav, Hejsek, Matucha, Hádek – Gerencsery, Němeček.
Střídal: Vlach.

Související články

Back to top button