Sport

Start Mlékojedy počtvrté v řadě zvítězil, tentokrát s Vehlovicemi

Za velmi horkého počasí se představil Start Mlékojedy na hřišti svého neoblíbeného soupeře z Vehlovic.
Bez možnosti střídání se mlékojedský tým vrhl na domácí s velkou chutí. Hned v úvodu mohl skórovat Gerencsery, ale Brejša v brance Vehlovic byl proti.
O několik minut později už byl ale bezmocný, když se hostující Vlach prosmýkl po levé straně a naservíroval tutovou šanci před Aleše Němečka, který z malého vápna vsítil první branku utkání.
Srovnání skóre zabránil brankář Mlékojed Němec, když pohotově zneškodnil střelu domácího útočníka.
Gólovou pojistku vstřelit znovu Gerencsery, ale neuspěl. Další šance měli Němeček, Hejsek a Vlach, ale jejich snažení vždy překazil Brejša.
Konec prvního poločasu trochu pokazila srážka hráčů na velkém vápně Vehlovic. Mlékojedský Měřička utrpěl krvavé zranění hlavy, ale po ošetření příkladně pokračoval v zápase.
Také ve druhém dějství zápasu drželi míč na svých kopačkách hlavně fotbalisté Mlékojed. Hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi do nebezpečných brejků. Kvůli nepřesné rozehrávce se ale do vyložených šancí nedostávali.
Snažení Vehlovických ale končilo ještě před velkým vápnem. Za celý zápas předvedli v útočné snaze pouze jeden výpad po levé straně, střelu ze střední vzdálenosti a trestný kop Štaubera.
Ránu z milosti jim tak mohl zasadit znovu Němeček. Po rohovém kopu Grerencseryho se nejlépe zorientoval ve velkém vápně a hlavou zaznamenal svůj šestý přesný zásah v této sezóně.
Navýšení brankového přídělu měl záhy na noze Gerencsery, ale v tomto zápase se mu střelecky nedařilo.
Brankář Mlékojed Luboš Němec si pohlídal osmou nulu na svém kontě v sezóně a čtvrtou v řadě.
Mlékojedy, které pokračují v sérii čtyř vyhraných utkání bez obdržené branky, zůstavají na třetím místě tabulky. Vehlovice jsou deváté.
Kvůli zaplavenému hřišti odehrají Mlékojedy svoje poslední utkání v azylu neratovického hlavního stadionu v sobotu 15. června od 15:30, kdy v neratovickém derby hostí tým SK Roma Neratovice.
Liaz Vehlovice – TJ START Mlékojedy 0:2 (0:1)
Branky: Němeček 2.

Související články

Back to top button