Sport

Start Mlékojedy po penaltách ztratil body s posledním Kostelcem

Deštivé nedělní dopoledne vyústilo v dramatický závěr fotbalového utkání mezi TJ Start Mlékojedy a SK Labský Kostelec. O bodu navíc k tomu za remízu musely rozhodnout pokutové kopy.
Začátek zápasu byl jasně v režii domácích Mlékojed. V 8. minutě se řítil sám na bránu Gerencsery a nekompromisně zakončil. Hosté si stěžovali na údajné ofsajdové postavení střelce, ale sudí branku uznali.
O několik minut později si „snajpr“ svůj únik zopakoval, ale v zakončení tentokrát selhal. Trest mohl přijít při ojedinělé akci Kostelce, ale střela Tomáše Nováka skončila těsně mimo tři tyče.
Na druhé straně Gerencsery nesobecky vybídl k zakončení Pavla Tomana, ale ten nepotvrdil svůj střelecký potenciál. Jak na to mu ukázal kapitán Juráj Dulík po několika odrazech v malém vápně a bojovnosti spoluhráče Němečka si našel míč na malém vápně a s přehledem zvýšil na 2:0.
Kazem na mlékojedském výkonu byly nevyužité šance, které se nebezpečně načítaly.
Kostelec trpělivě zkoušel brejky vysunout svoje „tykadla“ na hrotu a po propadnutí středu obrany se mu to i povedlo. Horka si lehce poradil i s gólmanem a snížil na rozdíl jedné branky.
S tím se ale nechtěl smířit mlékojedský Jaroslav Toman. Důrazný bek si našel odražený míč po rohovém kopu a z asi 25 metrů vymetl vzdálenější šibenici Židoňovy branky. Mlékojedy vedly 3:1.
Po poločasové pauze se obraz hry nezměnil. Mlékojedy byly jasně lepší, převahu přetavovaly ve vyložené šance, ale dokázaly proměnit už jen jednu. Po přihrávkách na krátko po ose Hádek – Gerencsery, zakončil Hejsek křížnou přízemní střelou do protipohybu gólmana.
Byla to jeho devátá branka v probíhající sezóně.
Zdálo se být rozhodnuto. Navíc domácí Hádek, Šťastný a Gerencsery s Němečkem odmítli navýšit už tak příjemný náskok.
Trestem byla branka M. Nováka v 72. minutě, kdy utekl po levé lajně domácí obraně a z téměř nulového úhlu zaskočil brankáře Matuchu.
Po pouhých dvou minutách se měnilo skóre znovu a opět snižoval Kostelec. T. Novák nepříjemně dorážel na nedělního smolaře Matuchu. Ten mohl v klidu míč sebrat do náruče, avšak chtěl situaci vyřešit nákopem. Ten však trefil Novákova záda, od kterých se míč obloukem pomalu snesl do mlékojedské sítě potřetí.
Smolnější branku už snad ani nejde dostat. Domácí fanoušci a hráči nevěřili svým očím, co je ve fotbale možné.
Už tak nahlodanou morálku mlékojedských definitivně zničila 88. minuta. Hostující brankář Židoň z posledních sil vykopl míč z ruky směrem od své brány.
Míč dopadl do prostoru před velké vápno, následným odrazem přeskočil konsternovaného Matuchu a doplachtil až do sítě. Bylo vyrovnáno na 4:4.
Branka přes celé hřiště není v Mlékojedech novinkou. Diváci už ji viděli dvakrát. Vstřelenou i obdrženou. V neděli se Mlékojedy dostaly do záporného skóre v těchto kuriózních brankách.
I za tohoto stavu si Mlékojedští vypracovali slibnou šanci, kterou ale neproměnili, a tak na řadu přišly pokutové kopy, aby se rozhodlo o bonusovém bodu pro výherce rozstřelu.
Gólman Matucha sice zneškodnil dva pokutové kopy, ale z mlékojedských exekutorů penalt postupně selhali Šimák, Hádek a nakonec i Dulík. Bod navíc si tak odvezl tým z Kostelce.
Tuto bodovou ztrátu čekal málokdo. Vzhledem k průběhu utkání do 72. minuty je o to více překvapivá.
Tři hrubé chyby gólmana stály Mlékojedy třetí příčku v tabulce a usadily se „pouze“ na příčce čtvrté. Kostelec zůstává poslední, ale získal své první dva body.
V neděli 10. listopadu se od 14:00 představí Mlékojedy na mělnické Pšovce, kde se utkají s místním „B“ týmem. Kostelec se ve stejný čas pokusí navázat na zisk bodů doma proti Vehlovicím.

Související články

Back to top button