Sport

Shotokan Neratovice na Mistrovství ČR sbíral medaile

V sobotu 2. listopadu 2013 se v Milevsku konalo Mistrovství České republiky v japonském karate. Po slavnostním nástupu, povzbudivém projevu předsedy JKA (Japan Karate Associations) Ing. Karla Strnada a české národní hymně se mohlo začít závodit.
Závodníci, nabyti energií, se vrhli do zápasů po hlavě. Nejdivočeji bojovali samozřejmě reprezentanti Neratovic SK Karate Shotokan. Trenér Zbyšek Petržílek se rozhodl povzbudit své svěřence, přihlásil se sám do soutěže a svoji kategorii Masters Muži vyhrál.
Začalo se kategorií Senioři Muži. 1. místo v kata (stínový způsob boje s několika imaginárními soupeři, má přesně daný obsah, frázování a délku) v kategorii Senioři obhájil Josef Voráček. Na 4. se umístil Dominik Voráček a na 8. Miroslav Merfait. V této kategorii v kumite (zápas) vybojoval 2. místo Dominik Voráček a 8. Martin Mazánek.
V Mini žákyních v kata na 8. místě skončila Červencová Andrea a v kumite obsadila sedmé místo. V Mini žácích na 7. místě Havlíček Daniel a na 8. místě Fabián Matěj, v kumite se pak stal vítězem.
V Mladších žákyních v kata obsadily 2. místo Aneta Zítková a 6. místo Julie Grosmanová. V kumite pak byla na 3. místě Julie Grosmanová, na 6. místě Barbora Mašková a na 7. místě Aneta Zítková. V Mladších žácích v kata byli 5. Rucki Daniel, 6. Skřivánek David, 7. Kříž Adam a 8. místo Šimon Jan. V kumite získal Dan Rucki 5. místo.
Ve Starších žákyních skončily Eliška Hurdálková v kata na 5. místě a na 8. Barbora Mišnerová, v kumite 5. Natálie Staňková, 6. Anna Dolanská a 7. Hurdálková Eliška. Ve Starších žácích byl nejlepší na 8. místě v kumite Honza Průša.
Mezi mladšími dorostenkami v kumite vyhrála Petra Provazníková a hned za ní na 2. místě Lucie Hybšová. V kata se holky umístily Lucie a Petra na třetím, resp. čtvrtém místě.
V Mladších dorostencích v kata se na 1. místě umístil Daniel Beneš, Radek Krejčí skončil 6. a Tomáš Plachý na 7. příčce. V kumite po napínavém finálovém zápase se Radek Krejčí umístil na 2. místě a Daniel Beneš na 5.
Ve Starších dorostenkách zazářila na obou prvních místech jak v kata, tak v kumite Lucie Köppelová. Ve Starších dorostencích v kata byl Milan Šoltys na 2. místě, 4. Robert Lisý a 7. Josef Pacovský. Kumite vyhrál Josef Pacovský a Milan Šoltys obsadil 3. místo.
Juniorky kata na 2. místo vybojovala Lucie Köppelová a za ní Helena Peterová. Kumite Helča vyhrála a Lucka skončila na 3. místě. V Juniorech kata 2. místo Miroslav Merfait, 4. Milan Šoltys, 5. Matěj Formánek a 8. Josef Pacovský. Kumite pak 4. místo Josef Pacovský a 5. Miroslav Merfait.
Pak nám už jen zbývá Kategorie Masters ženy, kde bezkonkurenčně vyhrála Markéta Brožová. V Masters muži v kata i kumite vyhrál sensei (hlavní trenér) SK Karate Shotokanu Zbyšek Petržílek.
Všem zúčastněným patří obrovská gratulace.

Související články

Back to top button