Sport

Neratovický stadion bude hostit fotbalový přípravný duel prvoligového Jablonce

Po téměř roce na trávník na neratovickém fotbalovém stadionu vyběhnou ligoví fotbalisté. Tentokrát to ale nebude v konfrontaci s divizním A týmem v rámci MOL Cupu.

V úterý 28. 6. zde sehrají v rámci projektu Česko-slovenské fotbalové srdce 2016 připomínající vítězné Euro 1976 přátelský přípravný duel prvoligový Jablonec a nejstarší slovenský klub Tatran Prešov. Vstupné pro diváky bude činit 50 korun.

„Je nám nesmírnou ctí, že můžeme hostit takový zápas tady u nás v Neratovicích,“ říká s radostí předseda neratovického fotbalového klubu Vladimír Kaňka. „Prešov bude mít nedaleko Neratovic první soustředění a využil možnosti sehrát přátelák u nás.“

Prvoligová konfrontace je i důkazem toho, jak se za poslední dva roky zvednul na stadionu travnatý povrch. Fotbalové vedení do něj zainvestovalo v nedávné době nemalé prostředky a nese to své ovoce. „Skutečně tu máme asi nejlepší trávník od dob pana správce Šimurdy,“ hodnotí povrch na stadionu Kaňka.

Utkání pořádá klub rovněž u příležitosti 40. výročí doposud jediného zisku zlaté medaile z Mistrovství Evropy z roku 1976 v rámci projektu Česko-slovenské srdce 2016, který zaštiťuje FAČR. Kromě nejvýznamnějšího fotbalového úspěchu chce asociace připomenout také kouzlo a náboj vzájemných duelů slovenských a českých klubů.

Přátelské utkání mezi členem úzké špičky české fotbalové Synot ligy a nejstarším slovenským klubem – tedy Jabloncem a Prešovem, se odehraje na stadionu v Neratovicích v úterý 28. 6. 2016 a vstupné bude činit 50 korun. „Všechny fanoušky dobrého fotbalu srdečně zveme,“ uzavírá Kaňka.

Související články

Back to top button