Sport

Napínavé neratovické fotbalové derby o dvou různých poločasech

Neděle 12. května byla svědkem neratovického derby, když na trávníku FC Merkuria Lobkovice nastoupily proti místnímu B-týmu fotbalisté TJ Start Mlékojedy. V zápase dvou naprosto odlišných poločasů byli nakonec šťastnější domácí.
Na blátivém terénu posílili lobkovické béčko čtyři hráči okresního áčka, což bylo na předváděné hře citelně znát. Rychlostní typy domácích útočníků zle zatápěly mlékojedské obraně od začátku.
Už po pěti minutách zacinkalo břevno hostující branky, následnou dorážku z malého vápna nepochopitelně zazdil Blahut. O několik okamžiků později už se ale domácí radovali, když na přesný pas ze středu zálohy naběhl útočník za obranu hostí a přesně zakončil.
Pěkná narážečka Slováka s Fingerhutem vedla ke druhému gólu v brance hostí, když druhý jmenovaný mazácky zakončoval na zadní tyč.
Třetí a čtvrtá branka Lobkovic padly přesně stejným způsobem jako první gól. Mlékojedští nepřečetli tuto taktickou variantu a nechávali domácím dál klid a prostor na rozehrávku, a tak si vysloužili hodně studenou sprchu v podobě stavu 0:4.
Ještě za stavu 0:3 měli ale i hosté dvě tutové šance, avšak Hejsek a Gerencsery ztroskotali na domácím gólmanovi. Poté ještě Rybák mohl snížit po rohu, ale mířil těsně nad.
Těsně před přestávkou Gerencsery překonal domácího brankáře, ale na brankové čáře ho zastoupil obránce. Do kabin se tak šlo za stavu 0:4.
Po poločasové pauze jakoby na hřiště nastoupila dvě zcela odlišná mužstva. Za prvních patnáct minut se lobkovičtí nedostali na půlku soupeře. Mlékojedy začaly přesněji kombinovat, intenzivněji napadat rozehrávku domácích.
Již ve třetí minutě druhého dějství Gerencsery z malého vápna trefil břevno. Na hřiště pak nastoupil mlékojedský Dulík, jehož režie hry ve středu zálohy ještě zvýšila nebezpečnost akcí směrem k domácí brance.
Snížení však přišlo až v 70. minutě, kdy parádní centr Matuchy z levé strany pohotově zakončil hlavou Vlach. O pět minut později z pravé strany pěkně nacentroval Pavel Toman a důrazný Vlach skóroval podruhé.
Útočná aktivita Lobkovic se v druhém poločase omezila pouze na výpady rychlého Blahuta. Po faulech na něj před velkým vápnem končily standardní situace střelami těsně vedle nebo střelu Fingerhuta na zadní tyč zneškodnil brankář Luboš Němec.
V 88. minutě zahrával Hejsek roh na zadní tyč, domácí gólman nezakročil a Matucha měl dostatek klidu na přesné zakončení.
V závěrečných minutách nápor Mlékojed gradoval, ale tvrdá střela Vlacha z voleje mířila nad domácí svatyni. Ani následný brejk Lobkovic a standardní situace po taktickém faulu gól nepřinesla, a tak napínavé neratovické derby skončilo vítězstvím mužstva z Lobkovic.
Mlékojedy zůstávají i přes nečekanou bodovou ztrátu na solidním třetím místě v tabulce, Lobkovice B na chvostu tabulky.
Mlékojedy sehrají své příští utkání v neděli 19. května od 10:15 doma proti Sokolu Všetaty „A“. Lobkovice se o den dříve od 17 hodin nastoupí v Horních Počaplech.

Související články

Back to top button