Sport

Ještě před zaplavením hřiště deklasoval Start Mlékojedy fotbalisty Kostelce

Hráči Kostelce nad Labem v deseti odolávali útokům Mlékojed jen jeden poločas. Nakonec si domů odvezli debakl.
Soupeř z Kostelce nad Labem přijel do Mlékojed jen v deseti lidech, ale srdnatě bojoval o každý balón. Díky střelecké nemohoucnost domácích byl první poločas vcelku zajímavý.
Mlékojedští „bušili“ do hostující obrany, která povolila jen jednou, když si Hejsek zaběhl z pravé strany za její záda a křižnou přízemní ranou překonal kosteleckého brankáře.
Další střelecké pokusy končily vedle, a tak naděje Kostelce alespoň na bod stále žila. Navíc hosté zahrozili několika rychlými brejky, ale naštěstí pro domácí končily mimo jejich branku nebo v rukou brankáře Němce.
Druhý poločas pokračoval ve stopách toho prvního. Nervozita domácích, že neproměňují i ty nejvyloženější šance rostla. Jenom mlékojedský kanonýr Gerencsery zahodil minimálně pět stoprocentních šancí.
Klid jemu i celému týmu domácích dala až spolupráce po ose Hejsek – Měřička. Druhý jmenovaný parádní střelou do šibenice z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0.
Z mlékojedských fotbalistů opadla nervozita a rozjeli brankostroj. Další góly pak vstřelili Šimák, Željazkov, opět Gerencsery a Toman. Skóre, které mohlo být dvouciferné, kdyby hráči Mlékojed lépe proměňovali své šance, se tak ustálilo na 6:0.
Další zápas byl plánován na 16. června 2013, ale vzhledem k zatopení areálu klubu, včetně kabin a zázemí, vůbec není jisté kdy a kde se bude dohrávat soutěž.
 
TJ START Mlékojedy – SK Labský Kostelec 6:0 (1:0)
Branky: Hejsek, Měřička, Šimák, Želan Željazkov, Gerencsery, Jaroslav Toman.
 

Související články

Back to top button