Sport

Fotbalový Memoriál Josefa Demetera vyhrálo mužstvo SK Roma Neratovice

Minulou sobotu se ve Zbuzanech konal 3. roční Memoriálu Josefa Demetera, turnaje v malé kopané, který pořádá klub SK Roma Neratovice. Letos byl o turnaj velký zájem, a tak pořadatelé museli vybrat 14 mužstev z celé republiky. Po tomto ročníku na putovní pohár přibude štítek s názvem pořádajícího klubu.

Pořadatelský klub využil svých zkušeností z minulých dvou ročníků, a tak se turnaj velice povedl po stránce organizační, i sportovní.

Hrálo se ve dvou skupinách po sedmi týmech, a pak play off, kam postoupily první čtyři družstva z každé základní skupiny. Tým SK Roma Neratovice ve finále zdolal silné manšaft Českého Krumlova poměrem 2:0, když ve čtvrtfinále vyřadil tým Ostravy po vítězství 4:1 a v semifinále Smíchov 3:0.

Vítězná sestava byla: Jan Ordelt (brankář), Josef Gabčo starší, Josef Gabčo mladší, David Surmaj, David Surmaj, Tomáš Prejza, Martin Demeter, Josef Demeter, Dominik Malínský, Petr Gabčo.

Konečné pořadí turnaje tak bylo:

 1. SK Roma Neratovice
 2. Český Krumlov
 3. Praha výběr
 4. Smíchov
 5. Pardubice
 6. Ostrava
 7. Strakonice
 8. Nový Bydžov
 9. Brno
 10. Kolín
 11. Písek
 12. Karlovy Vary
 13. Česká Lípa
 14. Vejprty

Nejlepší hráčem turnaje byl vyhlášen Josef Gabčo starší, který má i ve věku 47 let stále kondici. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Petr Horvát z týmu Ostravy.

Během celého turnaje i po vyhlášení výsledků a předání cen kolem 19. hodiny podporovala dobrou pohodu grilovačka na velké zahrádce restaurace na stadionu. Večer hrál DJ.

„Na turnaji se sešlo hodně muzikantů, takže jakmile se dohrálo, došli si pro své hudební nástroje a hrály a zpívaly se hlavně romské písničky. Bylo to moc fajn,“ řekl Neratovinám předseda SK Roma Neratovice Martin Demeter.

Turnaj přijel navštívit i starosta města Roman Kroužecký se svou paní.

Související články

Back to top button