Sport

Fotbalisté Startu Mlékojedy porazili mělnické Botafogo 4:2

Parádní mělnický pažit Botafoga přijely okusit Mlékojedy. Do hry nemohl zasáhnout zraněný pravý bek Jaroslav Toman, na jehož postu zaskočil na jaře výborně hrající univerzál Željazkov. Naopak se do sestavy vrátil stopér Šťastný. Na domácí straně chybělo taky několik pravidelně hrajících borců.
Úvod utkání byl oťukávací, obě mužstva čekala, co předvede ten druhý. Aktivnější byli ale domácí. Dvakrát zahrozili rychlou narážečkou, ale Němec v bráně byl proti. Ani následná série rohů gól pro Botafogo nepřinesla. Na opačné straně zahrozil stříleným rohem Gerencsery. Nepodařilo se.
Po rohu z druhé strany brankář Botafoga Šporka centr Hejska vyrazi pouze na hlavu pohotového Nového, který hlavičkou změnil skóre 0:1.
Navýšení poměru branek měl pak na noze Pavel Toman, ale svojí obrovskou tutovku neproměnil.
Radost hostí tak netrvala dlouho. Po nedůrazu Matuchy ve středu pole, přišla přesná přihrávka na nabíhajícího Růžičku, který chladnokrevně zakončil po zemi na zadní tyč a vyrovnal na 1:1.
O poločase se sám střídá hrající trenér Nový, na hřiště posílá čerstvého rychlíka Vlacha. Došlo k přeskupení v sestavě Mlékojed. Hejsek šel do středu zálohy, Matucha na post předstopera, Vlach na pravou stranu zálohy.
Velkou šanci na otočení výsledku měl Dohnal, ale jeho dělovku z pětadvaceti metrů vytěsnil mlékojedský brankář Němec. Hru pak citelně ovlivnil sudí, když odpískal sporný pokutový kop proti domácí brance. Gerencsery unikal po levé straně a na hranici velkého vápna padl s bolestivou grimasou.
Opět po týdnu se k exukuci postavil Hejsek a tentokrát hned na poprvé poslal gólmana Šporku na druhou stranu. Mlékojedy vedly 1:2.
Po penaltě hráli rozezlení domácí dosti nervózně. Po dalším rohu znovu inkasovali hlavou, tentokrát od na zadní tyči osamoceného Aleše Němečka.
Frustraci Botafoga ještě umocnila červená karta pro věčně lamentujícího domácího útočníka. Trestem jim byla čtvrtá branka „snajpra“ Gerencseryho. Samostatný nájezd proměnil s lehkostí a protáhl si svojí střeleckou sérii na dva zápasy.
Když už se zdálo, že jsou domácí odevzdaní, napřáhl z velké dálky střídající Obraz a zaskočil asi podřimujícího Němce v bráně Mlékojed.
Třetí výhra v řadě pro Mlékojedy, naopak druhá porážka za sebou pro Botafogo. Mlékojedští mají příjemný bodový bonus před nedělním domácím zápasem s aktuálně o skóre druhým celkem z Vehlovic. Botafogo zajíždí na horkou půdu do Liběchova.
 
Botafogo Mělník – TJ START Mlékojedy 2:4 (1:1)
Branky: Růžička, Obraz – Nový, Hejsek z pk., Němeček, Gerencsery.
Sestava M: Němec – Željazkov, Šťastný, Nový, Hnaš – Hejsek, Dulík ©, Matucha, Němeček – Gerencsery, Pavel Toman.
Střídali: Vlach, Šimák.

Související články

Back to top button