Sport

Fotbalisté FK Neratovice-Byškovice prohráli s prvoligovými Teplicemi

V úterý 12. srpna nastoupili fotbalisté FK Neratovice-Byškovice na domácím hřišti v zápase druhého kola Poháru České pošty proti prvoligovým Teplicím. Hlediště zaplněné více než tisícovkou diváků je vybudilo k maximálnímu výkonu. Ani ten ale Teplice nestačil.
Atraktivní soupeř ze severu Čech nenastoupil na neratovickém stadionu v nejsilnější sestavě, ale ani ta nebyla slabá vzhledem k tomu, že Neratovice hrají o tři třídy nižší soutěž.
V prvním poločase si dokonce neratovičtí hráči vytvořili dvě pěkné šance, které „voněly“ brankou. Nad vodou držel Neratovice svými skvělými výkony brankář Patrik Malina a bojovnost celého týmu. Bezgólový výsledek trval dlouho.
Teplice se prosadily teprve v půlce druhého poločasu, kdy se jejich soupiska po vystřídání hodně přiblížila té ligové a neratovickým hráčům začaly docházet síly.
V 65. minutě skóroval po rohovém kopu hlavou Lüftner.
Neratovice pak měly jednu šanci na vyrovnání, když dalekonosná střela Radosty skončila těsně vedle teplické branky. Konečný účet zápasu ale vystavil dvě minuty před koncem Nivaldo.
Náhradní brankář Adam Černý tak musel zapomenout na penalty, na které poctivě trénoval.
Neratovický tým předvedl velmi vysoké nasazení a v některých fázích zápasu se svému mnohem slavnějšímu soupeři na hřišti vyrovnal.
Vysloužil si tak i přes prohru a vyřazení z poháru potlesk velmi početného publika.

Související články

Back to top button