Sport

Fotbalisté FK Neratovice-Byškovice porazili SK Kladno na penalty

Ke svému předposlednímu utkání podzimní části jeli v sobotu 8. listopadu fotbalisté FK Neratovice-Byškovice do Kladna.
Zápas začali dobře, pozorně bránili a soupeře do vyložených šancí nepouštěli. V jedenácté minutě se vyznamenal domácí gólman Tesař, když vytlačil ze šibenice Pajkrtovu hlavičku po rohu Kozáka.
Největší šanci nabídli týmu z Neratovic ve 33. minutě sami domácí. Po jejich řečnění odpískal rozhodčí nepřímý volný kop vně pokutového území. Po jeho rozehrávce však Radosta těsně přestřelil.
Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, ale pozorný brankář Malina všechny vyřešil ke spokojenosti neratovického mužstva.
Ve druhé půli se Kladno tlačilo před bránu Neratovic, které zase naopak spoléhaly na brejky. Jeden takový předvedly v 63. minutě. Radosta uvolnil Kozáka, který vběhl do vápna, ale jeho nepřesnou, pomalou přihrávku nebo střelu zachytil domácí brankář.
V 81. minutě Neratovice propásly svou největší naší šanci ve druhé půli. Centr z levé strany přizvedl Radosta na volného Stanislava Kodra, který však v těžké pozici nedokázal přehodit vyběhnuvšího gólmana.
Konec zápasu patřil domácím, ale neratovičtí borci dovedli zápas k bezbrankové remíze.
Na řadu tedy přišly pokutové kopy.
Všichni neratovičtí exekutoři penalt proměnili, zatímco posledního domácího střelce vychytal neratovický brankář Malina.
Neratovice si tak odvezly z Kladna dva body za vítězství v penaltovém rozstřelu. Zápas měl dobré tempo a přítomných 202 diváků se určitě nenudilo.

Související články

Back to top button