Sport

Fotbal: Favorizované Kly "A" si z Mlékojed odvezly porážku

Za zvýšeného diváckého zájmu se v sobotu 13. dubna odehrál zápas TJ Start Mlékojedy s vedoucím družstem 3. třídy skupiny A, TJ Kly „A“.
Krásné počasí přilákalo větší počet diváků. V prvním poločase byli svědky mírné převahy A-týmu Kel, která však byla spíše platonická. Přes velký počet zahrávaných rohů i útočných standardních situací si ale Kly nevypracovaly žádné vyložené šance.
Naopak fotbalisté Mlékojed se první přímou ranou na soupeřovu branku dostali do vedení po té, co sudí odpískal pokutový kop za hraní rukou ve velkém vápně. Hejsek penaltu s přehledem proměnil.
Druhá část utkání byla podobná té první. Hosté měli více ze hry, ale Mlékojedští spoléhali na poctivou defenzivu a rychlé brejky. Po jednom z nich trefil domácí Hejsek z ostrého úhlu tyčku a následně i jeho spoluhráč Vlach orazítkoval břevno.
Koncovka zápasu byla nervózní, Kly mocně finišovaly, ale body zůstaly v „Mexicu“. Rozhodčí rozdal celkem sedm žlutých karet, tři hráčům domácích a čtyři hostům.
Po ztrátě všech třech bodů minulý týden s posledním celkem tabulky nyní fotbalisté Start Mlékojedy uštědřili vedoucím Klům teprve třetí porážku v celé soutěži.
Mlékojedy si tak nadále udržují v tabulce 5. místo. Kly i přes porážku skupinu A III. třídy stále vedou.
Příští zápas odehrají Mlékojedy v sobotu 20. dubna na hřišti dalšího adepta na souboj o postup. Od 10:45 nastoupí v Hoříně.

Související články

Back to top button