Sport

Favorizované Byšice si ze hřiště SK Roma Neratovice odvezly jen bod

Tým SK Roma Neratovice v neděli odpoledne nastoupil na domácím pažitu v Lobkovicích do zápasu s favoritem na postup z Byšic v oslabené sestavě.
V minulém zápase se vážně zranil Kamil Gabčo a vyřazen ze hry bude do konce podzimní sezony. Na marodce skončil také předstoper Patrik Gabčo a David Surmaj dorazil z práce až na posledních 20 minut zápasu.
Se zamíchanou sestavou se třemi staršími hráči se SK Roma vyrovnávalo prvních 20 minut zápasu. Hráči Byšic toho využili k vedoucímu gólu právě ve 20. minutě. Špatný odkop z malého vápna se dostal na kopačky hráče Byšic, který jej umístil z 15 metrů pod břevno.
Od obdržené branky ale převzali iniciativu v zápase neratovičtí romští fotbalisté. Už ve 30. minutě srovnal Martin Demeter umístěnou střelou po zemi do protipohybu brankáře po té, co převzal pas Josefa Demetera od rohového praporku, který předtím krásně u lajny obešel čtyři soupeře.
Ještě do poločasové přestávky stihl dvě tutové šance zahodit Alexandr Sivák.
Obraz hry se ve druhém poločase nezměnil.
Hráči SK Roma tlačili, ale při střeleckých pokusech soustavně trefovali byšického brankáře. Byšice se pouštěly do úniků, ale nedokázali je dotáhnout ani ke střele, natož ke vstřelení branky.
Rozruch vznikl přibližně 7 minut před koncem, kdy rozhodčí nařídil penaltu za faul mimo velké vápno Byšic. Zřejmě vědomí, že byla penalta nařízena nespravedlivě, nahlodalo výkon exekutora pokutového kopu Jana Siváka, který ji nasměroval přímo do rukou byšického brankáře.
Brzy na to rozhodčí podtrhl své nezvládnutí zápasu tím, že jej ukončil ještě dříve, než uběhlo 90 minut. Zápas tak skončil remízou 1:1 a došlo na pětici penalt na každé straně.
Při penaltovém rozstřelu se blýskl brankář SK Roma Václav Demeter, který dvě penalty hostí vychytal.
Mužstvo SK Roma Neratovice tak proti favoritovi soutěže získalo 2 body, i když podle vývoje zápasu spíše jeden bod ztratil.

Související články

Back to top button