Sport

Drama hodné derby nabídl zápas Lobkovice B – SK Roma Neratovice

Neděle na lobkovickém fotbalovém hřišti nabídla derby mezi dvěma neratovickými mužstvy. I když v oficiálním zápisu byly vedeny jako domácí tým FC Lobkovice B, je tento fotbalový stánek domácím prostředím také pro jejich nedělního soupeře SK Roma Neratovice, který kvůli marodce nastoupil bez dvou hráčů základní sestavy.
Prvních 20 minut bylo utkání na těžkém terénu za nepříliš příznivého počasí vyrovnané. Ve zmiňované 20. minutě ale vypálil lobkovický Horký střelou ze 40 metrů, kterou brankář SK Roma Neratovice hrubě podcenil, a skóre se poprvé měnilo.
Hráče SK Roma laciný gól po brankářově chybě vybudil ke zvýšené snaze, začali na lobkovickém pažitu dominovat a během deseti minut bylo vyrovnáno. Pravý obránce Sivák po té, co převzal přihrávku pověstnou českou uličkou, z úhlu podstřelil lobkovického brankáře Mareše.
Ve 39. minutě pak otočil stav zápasu ve prospěch romského týmu Martin Demeter, když dorazil brankářem vyražený míč po trestném kopu z asi 30 metrů.
Poločasová přestávka ovšem prospěla mnohem více domácím, kteří hráče SK Roma, kterým v kabině zřejmě ztuhly nohy, zaskočili velkým tlakem.
Ten využili během první desetiminutovky zápasu, když se nejprve trestnému kopu Jana Duška mířícímu doprostřed brány nedokázal gólman SK Roma postavit do cesty, a když krátce po té krásnou kombinaci domácích zužitkoval Martin Hykl.
Aby nebylo v zápase zvratů málo, přišlo pro SK Roma klíčové střídání. Zraněného Pavla Tancoše nahradil teprve patnáctiletý odchovanec SK Roma Lukáš Ferenc, který tak nastoupil poprvé „za chlapy“.
Obraz hry se (opět!) naprosto změnil a navrch měli fotbalisté SK Roma. Lobkovičtí hráči zoufale, ale dobře, bránili těsné vedení a téměř se nedostali na půlku soupeře. Romští fotbalisté jim ovšem bránění náskoku značně ulehčovali neschopností proměňovat i vyložené šance.
Když už to vypadalo, že tři body zůstanou v náručí lobkovického béčka, přišla rychlá kombinace, na jejímž konci se ocitl předstoper Patrik Gabčo, který prázdnou bránu pohodlně trefil.
Bylo vyrovnáno 3:3 a drama pokračovalo penaltovým rozstřelem. V tom se blýskl lobkovický brankář Mareš, když vystihl směr penalty Martina Demetera, a na penalty to skončilo 5:4 pro Lobkovice B.
Zajímavější průběh prestižního souboje čtvrté třídy mezi dvěma týmy hrajícími na stejném stadionu si lze těžko představit. Divák musel být spokojen. O něco méně spokojeni byli hráči SK Roma, kteří měli určitě zálusk na více než jen jeden bod za remízu v regulérní hrací době.

Související články

Back to top button