Sport

Ani s Chabadou na ledě Buldoci neporazili Králův Dvůr, přesto sklidili ovace diváků

HC Buldoci Neratovice v sobotu 13. prosince hostil na domácím zimním stadionu lídra krajské soutěže mužů Králův Dvůr. Kvůli četným zraněním v kádru nastoupil na led i trenér neratovických hokejistů Martin Chabada.
A hrál se lední hokej kvality, která se v této soutěži nevidí často. Po celý zápas se Buldoci s hokejisty Králova Dvora přetahovali o vítězství a zaplněné hlediště dostávali opakovaně do varu.
Na začátku zápasu měli Buldoci několik slibných šancí, což vyvrcholilo brankou Lukáše Prejzy. Králův Dvůr ale vcelku rychle vyrovnal už ve 13. minutě.
Ke konci třetiny se blýskl brankář Řezníček, který po celý zápas podával výborný výkon.
Rozruch způsobila situace, kdy bylo obecenstvo přesvědčeno, že Buldoci vstřelili gól, ale rozhodčí byl jiného názoru.
Hráči Králova Dvora často diskutovali s rozhodčím a protahovali přerušení hry. Zřejmě tím chtěli získat více odpočinku, neboť neměli ani dvě kompletní pětky.
Druhá třetina měla velmi podobný průběh jako ta první. Šance se střídaly na obou stranách, oba týmy se střídaly v převaze na ledě.
Buldoci se ve 14. minutě ujali vedení zásluhou branky Davida Macka, ale hosté na něj opět dokázali odpovědět. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.
Velké očekávání přinesla třetí třetina, která měla rozluštit výsledkový rébus vyrovnaného zápasu.
Buldoci do ní naskočili ve velkém tempu. Zdálo se, že soupeři s menším počtem hráčů docházejí síly. Neratovičtí hokejisté se brzy ujali vedení a stadion jásal.
Jenže královodvorští hráči se nevzdávali, podnikali nebezpečné útoky a pěkné individuální akce. V polovině třetiny bylo vyrovnáno. Ani vynikající brankář Řezníček neměl šanci zabránit gólu ve své síti.
Po krásné kombinaci Buldoků branka nepadla, a potvrdila se platnost klišé „nedáš, dostaneš“. Do konce zápasu zbývalo 7 minut a Králův Dvůr se poprvé v zápase ujal vedení.
Buldoci vrhli vše do útoku, aby zvrátili nepříznivý stav. Měli několik šancí, ale ani jednu neproměnili. Řezníček opustil svou branku a Neratovice hrály power play.
Tlačili se do brány soupeře, ale puky svatyni hostí míjely.
Naopak Králův Dvůr využil prázdné branky, když jejich hráč 15 sekund před koncem zápasu vybojoval puk ve vlastní třetině, vyjel do středního pásma, odkud trefil opuštěnou bránu Buldoků.
Bylo rozhodnuto. Diváci ale přesto bouřlivými ovacemi ocenili kvalitu zápasu a zejména hru svých oblíbených Buldoků.
Králův Dvůr ukázal, že na prvním místě tabulky není náhodou. Předváděl pěkný hokej a trestal každou nedůraznost či chybu Buldoků. V koncovce se tým Králova Dvora projevil jako zkušenější.
Ani Buldoci se nemají za co stydět. Po většinu zápasu drželi s favoritem krok a při troše štěstí mohli klidně zápas dotáhnout až do vítězného konce.
Více než pětistovka diváků opouštěla stadion mírně zklamaná výsledkem, ale po pěkném sportovním zážitku v dobré náladě. Buldoky za jejich statečný výkon odměnila bouřlivými ovacemi.

Související články

Back to top button