Politika

V neděli 7. dubna se na náměstí koná kočárková jízda za spravedlivý rodičák

Kočárkovou jízdu za spravedlivý rodičák svolávají neratovičtí rodiče s požadavkem na splnění slibu vlády zvýšit rodičovský příspěvek všem rodinám dětí do 4 let. Od tohoto slibu vláda ustoupila na základě požadavku hnutí ANO na úsporná opatření na jednání koaliční rady. To vyvolalo značný odpor rodičů malých dětí.
Začátek akce je plánován na 14:00 v protoru u kašny. Bude zde možno podepsat petici. A připravujeme také fotokoutek pro vzkazy rodin vládě. Větší děti si budou moci pohrát s velkými bublinami a akci zakončíme malým piknikem. Plánovaný konec akce je 16:00.

Cílem akce je dostat téma znovu do médií a inspirovat rodiče v dalších městech k uspořádání obdobných akcí. Proto sepsali organizátoři tuto výzvu:

Na podzim loňského roku se vládní strany na návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové zavázaly zvýšit rodičovský příspěvek všem rodinám s dětmi do 4 let o 80 000 Kč. Rodičovský příspěvek je dávkou ze zákona náležející všem rodičům dětí do čtyř let věku. Poslední jednání koaliční rady však od výše uvedeného záměru ustoupilo a zvýšení schválilo pouze pro rodiny s dětmi narozenými až v roce 2020 a později.

To vzbudilo velkou nevoli rodičů malých dětí, kteří již se slíbeným zvýšením rodičovského příspěvku počítali. Rodičovský příspěvek se roky nezvyšoval a toto zvýšení představuje víceméně dorovnání jeho reálné výše vzhledem k dnešním cenám. Původní návrh je nejlogičtější a nejspravedlivější.

Proto trváme na splnění původního slibu a na podporu tohoto požadavku pořádáme protestní „Kočárkovou jízdu za spravedlivý rodičák.“ Vyzýváme rodiče malých dětí ve městech a městečkách po celé České republice, aby se k této formě protestu přidali a uspořádali kočárkovou jízdu také ve své obci.

Všichni, kdo podporují tyto požadavky, jsou zváni.

 

Související články

Back to top button