Politika

Sedm Neratovičáků kandiduje v krajských volbách

Celkem sedm kandidátů v krajkých volbách je z Neratovic. Čtyři z nich na kandidátkách krajně pravicových uskupení, další tři pak na kandidátkách klasické pravice.
Za stranu Starostové a nezávislí kandiduje na osmém místě kandidátky starostka města Mgr. Lenka Mrzílková. Další zastupitel, Aleš Kocourek, kandiduje na 22. místě kandidátky TOP 09. Na ní najdeme také dalšího člena neratovické TOP09 Mgr. Marcela Petera.

Z krajně pravicových uskupení kandiduje za koalici Svobody a přímé demokracie a Strany práv občanů místní podnikatel Jiří Sedláček, a to na 19. pozici.

Dělnice Olga Tampírová na 48. a chemička Radka Strusková na 50. místě jsou pak na kandidátce s bizarním názvem „Ne ilegální migraci – peníze raději pro naše lidi.“

Za neofašistickou Dělnickou stranu sociální spravedlnosti pak na 9. místě kandidátky usiluje o zvolení Mgr. Milan Soukup.

Za stran, za něž kandidují občané Neratovic, má podle červencového průzkumu agentury SANEP největší šanci dostat se do krajského zastupitelstva TOP 09, kterou v době průzkumu podporovalo 3,9 % voličů a jejíž volební potenciál je 6,1 %.

Naopak na kandidátkách stran, které průzkumy favorizují, žádné kandidáty z Neratovic nenajdeme.

Související články

Back to top button