Kultura

Regionální muzeum Mělník otevírá už příští úterý. Jaké výstavy pro vás přichystalo?

Regionální muzeum Mělník otevře znovu své brány v úterý 12. 5. 2020. Přístupné budou při dodržení hygienických opatření všechny stálé expozice a tři výstavy v běžné otevírací době – úterý až neděle 9:00-12:00 a 12:30-17:00.

„Původně plánovanou archeologickou výstavu Doba bronzová jsme nuceni odložit. Pravděpodobně se uskuteční až na jaře v roce 2022. Omezení kvůli šíření koronaviru nám neumožnilo dokončit náročné přípravy ani výpůjčky předmětů z dalších muzejních institucí. Nemohly by se realizovat také plánované interaktivní programy pro školy, což by byla veliká škoda. Proto jsme se rozhodli akci přesunout.“ říká ředitelka muzea PhDr. Miloslava Havlíčková.

Dole v dole…a nejen v tom Kokořínském

Výstavní sály však určitě prázdné nezůstanou. Muzeum nabídne návštěvníkům přírodovědnou výstavu s příznačným názvem Dole v dole…a nejen v tom Kokořínském. Ta představí alespoň zlomek bohatství Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko-Máchův kraj.

Upozorní na vzácné, jinde ve světě se nevyskytující živočichy a rostliny, a seznámí návštěvníky s roubenou architekturou nebo skalními útvary, které umí vytvořit jen pískovec.

Informace načerpané na výstavě, jejíž autorkou je muzejní přírodovědkyně Ing. Marcela Holubová, se mohou stát impulsem k výpravám do místní přírody a objevování jejich nesčetných půvabů.

S ohledem na „koronavirová“ opatření bude výstava otevřena bez vernisáže a potrvá do 21. 6. 2020.

Bavorská muzea v přírodě a Z prababiččina receptáře

Ve vstupních prostorech návštěvníky přivítá výstava fotografií Bavorská muzea v přírodě, přibližující obrazem lidovou architekturu a životní styl našich sousedů.

V atriu potěší panely s drobným nahlédnutím pod pokličky kuchařského umu českých hospodyněk Z prababiččina receptáře.

Kavárna v provozu a hygienická opatření

Muzejní kavárna otevře od 12. 5. formou okénkového prodeje. O návratu do běžného provozu budou návštěvníci včas informováni. Interiér pak oživí výstava fotografií Kamila Žemličky Oko Kamilovo. Posezení v muzejním atriu a na parkánu budou s omezením přístupná.

V celém objektu muzea budou platit zpřísněná hygienická opatření. Vstup nebude možný bez roušky či jinak zakrytého obličeje, k dispozici bude dezinfekce. Personál pokladny bude mít připravené bezkontaktní teploměry pro případné změření teploty návštěvníkům.

Související články

Back to top button