Kultura

Minikvíz 7: Podruhé za sebou vyhrála Adriena Hamouzová. Vstupenky do Divadla Za plotem darovala.

Také v sedmém minikvízu získala cenu – poukaz na dvě vstupenky na filmové představení v Divadle Za plotem – Adriena Hamouzová. Tentokrát ale nebyla jediná, kdo odpověděl na všechny otázky správně, ale byla vylosována.

Cenu se ale rozhodla darovat a o tom, kdo cenu získá, proběhla rychlá facebooková anketa. V ní účastníci ankety – hlavně díky podpoře Evy Lošákové – vybrali Davida Hallu, který věnoval cenu do jednoho z předchozích kvízů.

Ten Divadlo Za plotem dobře zná a moc se mu líbí. Byl tam už na divadelním představení. Vstupenky využijí jeho dcery ve věku 16 a 18 let.

A jak soutěžící odpovídali na naše otázky?

S prvními dvěma otázkami si většina soutěžících poradila.

81,8 % soutěžících poznalo na obrázku neratovický katolický kostel, který se má stavět u Vojtěcha, na území Libiše těsně za hranicí Neratovic.

Stejně vysoké procento soutěžících vědělo, že Strom republiky byl v Neratovicích u Základní umělecké školy zasazen v roce 2018, čili na sté výročí vzniku Československé republiky.

Další dvě otázky ale už dali soutěžícím zabrat více. Ani ne třetina soutěžících správně určila starostu, který získal ve volbách po roce 1994 (včetně) nejvíce hlasů. Každý druhý soutěžící se domníval, že nejvíce hlasů nezískal Ing. Jiří Juda, nýbrž MUDr. Tomáš Roith.

A poslední otázku zodpovědělo správně ještě méně soutěžících, jen něco málo přes čtvrtinu. Zatímco centrální Neratovice mají poměrně malou rozlohu a tedy i rozměry, z kraje Kojetic na kraj Mlékojed je to skutečně více než 8,5 km.

Čtenáři Neratovin se mohou těšit na na otázky osmého minikvízu. Otázky i cena už jsou připraveny. Vyjdou v nejbližších dnech, a tak pozorně sledujte Neratoviny.

Související články

Back to top button