Kultura

3. září, Letní společná koupel: Od místní rockové scény po experimentální world music

Čtvrtý ročník festivalu Letní společná koupel bude z části tradiční přehlídkou místní rockové scény, kterou doplní zajímavé projekty odjinud. Návštěvníci festivalu opět potěší kapely jako NNZ, Sox in the Box, Pedro Zakatchku či Wolfgang Lederer. Vrací se též rocková zpěvačka Táňa Poláčková, liberecký skočný skapunk Kohout plaší smrt a v neposlední řadě mnohaoborová umělkyně Milli Janatková.
Tvorba Milli Janatkové spojuje hudbu, pohyb a výtvarné umění. Její tvorbu ovlivnilo studium zpěvu v Portugalsku. Její vystoupení jsou fúzemi mnoha žánrů od jazzu a latinsko-amerických rytmů přes experimentální elektroniku až k ambientu a world music. Hraje si s melodií, rytmy, dechem a celým tělem. Jsou plná improvizací a experimentů.

Zájemci o toto jedinečné vystoupení však musí dorazit už na začátek festivalu, neboť jej bude otevírat.

Liberečtí Kohout plaší smrt jsou populární kapelou české punkové scény. Jejich hudba nepostrádá výzvu k tanečnímu skotačení prošpekovanou jejich specifickým humorem.

Táňu Poláčkovou, která po letech zakotvila zpátky v Neratovicích, zná každý jako skvělou interpretku písní Janis Joplinové. Na kytaru ji doprovodí Kovin, kolega z kapely Janis Joplin Revival.

Kapela NNZ, která je úzce spojena s pedagogickým sborem neratovického gymnázia, hraje alternativní rock inspirovaný českou undergroundovou scénou 80. a počátku 90. let.

Sox in the Box, kteří na festivalu pokřtí své debutové album, předvedou nápor směsice tvrdého rocku 70. let a devadesátkové grunge.

Wolfgang Lederer do publika napumpuje porci nálad a psychedelie.

Drsnou disco palbou pak v sousední hospodě Koupák roztančí festivalový lid Pedro Zakatchku.

Brány festivalu se otevřou v 17:00 a vstupenka návštěvníky přijde na velmi přijatelných 120 Kč.

Související články

Back to top button