Komunální politika

Politická kultura vedení našeho města je bídná

Na průzkumnou otázku Neratovin, zda členové zastupitelstva podpoří nulovou toleranci k tvrdému hazardu, odpověděla většina zastupitelů.
To je snad normální. Ale postoj samotného vedení města, tedy paní starostky Mrzílkové, místostarostky Rajchertové, a radní Kořánové se mne osobně dotýká. Paní starostka se vymluvila, a paní Kořánová a Rajchertová odmítly odpovědět s tím, že se jich neptá nezávislý novinář! Mně je přece jako čtenáři a občanovi města jedno, kdo položil otázku, když se to týká toho, co bude zastupitelstvo projednávat. Mne zajímá odpověď.
Otázku nota bene položil zřejmě opoziční zastupitel, vydavatel Neratovin, do jehož práce ve městě spadá i takto se ptát. Jak si může dovolit vedení města takhle ignorovat jak čtenáře místních novin, a k tomu ještě opozici, s níž sedí v jednom zastupitelstvu?
Může se někdo divit, co sedí na Hradě za prezidenta, když podobné prohřešky proti korektnímu politickému přístupu vidíme, nikoli poprvé, i ve svém městě?
Děkuji dalším zastupitelům z „Neratovice jinak“, že se k otázce postavili normálně, a nevystavili ve městě vládnoucí stranu podezření, že se domluvili opozici a tedy i jejich voliče úplně ignorovat. Takhle to vypadá na politickou chybu několika lidí, což není tak hrozný.
Olin Kadlec

Od čtenářů

Články od našich čtenářů. Svůj článek můžete zaslat na clanky@neratoviny.cz

Související články

Back to top button