Komunální politika

NeraHnutí sbírá podpisy, aby mohlo kandidovat v komunálních volbách v Neratovicích

NeraHnutí, které vzniklo z iniciativy občanů nespokojených s politikou současné radniční koalice, zahájilo sběr podpisů na petici, která mu má umožnit kandidovat jako sdružení nezávislých kandidátů v podzimních komunálních volbách.
NeraHnutí má v tuto chvíli 126 podporovatelů a do svých řad získalo nejen tři opoziční zastupitele zvolené v roce 2014 za sociální demokracii (Pavel Šanda, Jozef Hornák a Jaroslava Soukupová), lidi kandidující minule za další strany – např. MUDr. Ivanu Kelinovou či RNDr. Jiřího Sloupa, ale také řadu místních osobností, jako například dlouholetou vedoucí Odboru školství a sociálních věcí MěÚ Mgr. Marcelu Brodilovou, a lidí aktivních ve městě, jako například Mgr. Alenu Proškovou, organizátorku odporu proti výstavbě obchodního centra, předsedu neratovického zahrádkářského svazu Emila Dusbabu nebo tři členy osadního výboru Lobkovice. Úplný seznam podporovatelů je k dispozici na webu NeraHnutí.

Minulý týden už zveřejnilo hlavní body svého programu i své zásady. Vše je dostupné na webu www.nerahnuti.cz, kde jsou k dispozici také petiční archy ve formátu pdf. NeraHnutí má v úmyslu pro jistotu nasbírat přibližně 1 500 podpisů pro případ, že by část podpisů nebyla úřadem uznána za platné. Petici může podepsat každý občan ČR narozený před 6. říjnem 2000 a s trvalým bydlištěm na území města Neratovice, tedy včetně Lobkovic, Mlékojed, Byškovic, Horňátek a Korycan.

Podepsat petici je možné také v obchodě se zdravou výživou La Nature, na náměstí Republiky, a bude také na dalších místech.

nerahnuti logo bile.svg

Související články

Back to top button