Komunální politika

Chceme v Neratovicích kamiony nebo ne?

Zastupitelstva města Neratovice na svém včerejším zasedání schválilo změnu rozpočtu, která alokovala 472 000 Kč na nové dopravní značení ve městě. V rámci nového dopravního značení vznikne ve městě řada nových značení obytná zóna. Cílem nového značení je mimo jiné zamezit vjezdu nákladních automobilů a zejména do města, resp. do některých částí města.
Zde ale logika celé věci končí. Na stejném zastupitelstvu se totiž projednávala také žádost občanů o projednání změny územního plánu číslo 3, resp. její zamítnutí. Z vystoupení starostky města Lenky Mrzílkové vcelku jasně vyplývalo, že záměr radnice schválit změnu územního plánu, a tím umožnit výstavbu obchodního centra Na Výsluní, trvá.

Takže na jedné straně město investuje téměř půl milionu korun do dopravního značení, které má omezit vjezd nákladní dopravy do města. Ve stejné době ale radnice prosazuje záměr, který do města přivede kamiony a těžké nákladní automobily, které budou moci ty samé komunikace využívat, neboť půjde o dopravní obsluhu a zásobování.

Musím se přiznat, že mi to opravdu žádný smysl nedává.

Související články

Back to top button