Komunální politika

Budoucnost pro Neratovice: Nebudeme zvyšovat riziko nákazy účastí na zasedání zastupitelstva

Na středu 21. října bylo i přes závažnou epidemiologickou situaci svoláno zasedání zastupitelstva města Neratovice. Zastupitelský klub Budoucnost pro Neratovice se rozhodl zasedání nezúčastnit a vydal toto prohlášení:

„Vzhledem k epidemiologické situaci v České republice klub zastupitelů Budoucnost pro Neratovice nepovažuje za moudré rozhodnutí na středu 21. října svolat zasedání zastupitelstva města Neratovice, ačkoliv jej umožňuje výjimka z vládních opatření.

Také vzhledem k tomu, že program zasedání je velmi krátký a neobsahuje žádné zásadně sporné body, se Klub zastupitelů Budoucnost pro Neratovice rozhodl zasedání nezúčastnit a snížením počtu osob přítomných na zastupitelstvu snížit riziko přenosu nákazy novým typem koronaviru.

V březnu tohoto roku bylo zasedání zastupitelstva kvůli pandemii zrušeno, nyní je ale situace ještě podstatně horší než v březnu. Rozhodnutí svolat zasedání zastupitelstva učinil starosta města Roman Kroužecký, jehož koalice má 11 zastupitelů, což je dostatečný počet na to, aby svolané zasedání proběhlo. Jsme přesvědčeni, že veřejnost naše rozhodnutí pochopí.“

Zastupitelka Ivana Kelinová k tomu dodává:

„Jakožto lékařka pokládám za důležité minimalizovat riziko nákazy. Onemocnění novým koronavirem nemusí být provázené výraznými příznaky. Nejvíc nakažlivý je člověk na konci inkubační doby, kdy často ani netuší, že je nakažený. Infekce pro něj samotného nemusí být nebezpečná, ale pro jiného, na kterého ji může (i přes dodržování hygienických opatření) přenést, může být i smrtelná.

Na jednání zastupitelstva města jsou pohromadě zastupitelé, úředníci města i občané, jsou spolu v kontaktu po významnou dobu. Pro některé z nás by byla nemoc zvláště ohrožující, ale každý z nás by se měl snažit v současné epidemiologické situaci riziko nákazy nezvyšovat.“

Související články

Back to top button