Dění ve městě

Zpráva z Letního tábora Mexiko 2014

Po roce se opět sešli táborníci u mlékojedské hasičárny. Je nás více než vloni, protože se tu dětem opravdu líbilo a přivedly si své kamarády. Laťka byla nasazena vysoko, ale asi je již překonána. Program je pestrý a přeje nám i počasí.
V letošním roce jsme detektivové, kteří hledají uloupený poklad. Ve znaku máme psího detektiva Vrťapku a pátráme opravdu profesionálně. Naučili jsme se snímat otisk, odléváme stopy, zkoumáme pravost bankovek laserovou svítilnou, budeme sledovat stopy krve, shromažďujeme důkazy a pachatele dopadneme!
A co všechno jsme na táboře dělali?
Vyrobili jsme vlajku, omalovali jsme si trika naším znakem.
Jezdili jsme na raftu, chodíme se koupat.
Při noční hře jsme hledali uloupené bankovky, při další nás čeká „ohnivý muž“.
Lovili jsme a poznávali bezobratlé živočichy v Labi.
Fyzikální zákonitosti jsme opět zkoumali s panem Pavlem Šandou.
Proběhla táborová olympiáda. Hod válečkem na nudle, hod obří holínkou, střelba ze vzduchovky, jízda zručnosti na kole.
Příslušníci městské policie z Neratovic nás poučili před cyklovýletem (dopravní výchova a první pomoc)
Podnikli jsme několik výletů na kole: Muzeum hasičů Všetaty, Zámek Lobkovice, Dětské hřiště Chrást, Crossová trať Tišice Pastvičky.
Byli jsme u místního farmáře navštívit hospodářská zvířátka.
Přijeli za námi zaměstnanci hvězdárny z Prahy se svým astrobusem. Pozorovali jsme Slunce a noční oblohu.
Dnes nás čeká vyhlídková jízda silničním výletním vláčkem. Projedeme Kokořínský důl kolem hradu až do Mšena. Projdeme si skalní bludiště a na závěr se vykoupeme.
Před námi je např. ještě výlet do Čelákovic a do okolí Neratovic.
Sílu na dopadení pachatele nám dodává paní kuchařka Eva Holečková. V její nabídce byl mimo jiné řízeček, bramborové placky, borůvkové knedlíky, svíčková, kuře na paprice a výborné pomazánky.
Za detektivy podala 1. zprávu Michaela Landová
Poděkování: V červenci 2014 probíhá v Mlékojedech opět letní tábor Mexiko. Ke spokojenosti táborníků přispěli také: manželé Gajduškovi, paní Řezníčková, manželé Malečkovi, rodina Kroužeckých, pan Václav Hudec (firma POLA), pan Michal Židoň, manželé Gerevičovi, paní Martina Pospíšilová, koníčkáři – stáje Kamila Horáka v Mlékojedech.
Jedná se například o dárky do tomboly, poskytnutí bazénu pro děti, přístup na farmu se zvířaty, výrobu zařízení k venkovní hygieně, sladkosti, apod.
Děkují: hlavní vedoucí Michaela Landová, sportovní vedoucí a zdravotník Antonín Hrabě, programová vedoucí Lenka Winterová, program a zázemí Jindra Stypová, kuchařka Eva Holečková, vedoucí a praktikanti Katka, Lenka, Veronika, Roman a Lenka a táborníci.

Související články

Back to top button