Dění ve městě

Významná feministka Linda Sokačová vystoupí na besedě v Neratovicích

Na pozvání neratovických sociálních demokratů navštíví naše město Linda Sokačová, aktivistka iniciativy ProAlt a bývalá ředitelka Gender Studies. Beseda pod názvem Pravda o sociální politice vlády se bude konat 24. března od 17:00 v klubu Gymnázia Františka Palackého a je určena pro širokou veřejnost.
Linda Sokačová vystudovala sociologii na Fakultě sociálních věd UK, kde se věnovala genderovým koncepcím, sociálním hnutím a sociologické teorii a výzkumu.
Odborně se zaměřuje na rodinnou politiku, diskriminaci ve společnosti a rovné příležitosti. V letech 2000 – 2011 pracovala v neziskové organizaci Gender Studies, od roku 2007 jako ředitelka.
V současné době působí v Poradně pro občanství, občanská a lidská práva, kde pracuje na pozici socioložky a vede výzkum týkající se postavení migrantů a migrantek s trvalým pobytem.
Vedle své profesionální práce se věnuje také aktivismu. Patří mezi zakládající členy iniciativy ProAlt, která již od roku 2010 vystupuje proti politice Nečasovy vlády a hledá alternativy k této politice. Podílela se na organizaci řady protivládních demonstrací a protestních akcí upozorňujících na dopady vládní politiky.
V ProAltu koordinovala pracovní skupinu pracovně-právní a sociální, ve které i nadále působí. Je autorkou řady článků, které publikuje například v Deníku referendum. Byla také hostem rozhlasových pořadů.
Sociální politika Nečasovy vlády je veřejnosti známa snižováním sociálních dávek pro handicapované, zavedením systému DONEZ pro nezaměstnané či S-karty. Příležitostí seznámit se s celou šíří opatření vlády, které často krutě dopadají na sociálně slabší, s odbornou i politickou kritikou těchto vládních kroků ale mnoho není.
O to méně příležitostí máme v Neratovicích k těmto otázkám vyjadřovat vlastní názory či postřehy, debatovat je a snad se z takové debaty i poučit.
Nedělní podvečer 24. března se přímo v Neratovicích nabízí možnost debaty nejen na téma vládní (a)sociální politiky, ale také otázek postavení žen ve společnosti či rodinné politiky.
facebooková událost: https://www.facebook.com/events/175160145964529/

Související články

Back to top button