Dění ve městě

Výstava Svět ticha od 7. června ve Společenském domě

V pátek 7. června bude ve Společenském domě zahájena výstava Svět ticha, která představí soutěžní práce z mezinárodního festivalu potápěčských filmů, fotografií a dětské výtvarné tvorby PAF v Tachově. Vernisáž výstavy začne v 18 hodin.
Ve festivalové soutěži se představilo celkem 30 filmových snímků, 391 fotografií, v kategorii autorské portfolio pak dalších 196. Soutěž dětské výtvarné tvorby letos zahrnovala víc než tři stovky rozmanitých prací.
Grand prix PAF Tachov 2013 v kategorii film získal už potřetí v řadě německý autor Florian Guthknecht za snímek „Sawfish – Neptuns forgotten children“ (Pilouni – Neptunovy zapomenuté děti). Cena za nejlepšího fotografa putovala do Itálie Davidu Salvatorimu. Cenu za nejlepší fotografii získala Belgičanka Beata Niedbalska.
Na festival naváže několik výstav soutěžních prací, která kromě Nového Města nad Metují či německého Schönsee bude k vidění také ve Společenském domě v Neratovicích. Výstava, na niž jsou nejlepší pozvánkou ukázky vystavovaných exponátů, potrvá až do konce července.
svět ticha
 

Související články

Back to top button