Dění ve městě

Vyprodaný jazz klub si na Voras Bandu vynutil dva přídavky

Neratovická bluesová kapela Voras Band využila domácího prostředí, aby vyprodaného jazzovému klubu Společenského domu zajistila příjemný hudební čtvrteční večer.
Voras Band zahráli svůj repertoár složený především z písní Vladimíra Mišíka, Michala Prokopa či Petra Kalandry ve dvou zhruba hodinových blocích.
Zatímco první blok byl ještě trochu poznamenán trémou, zřejmě způsobenou vysokou koncentrací muzikantů v publiku, ve druhém už kapela obecenstvo zcela strhla. Diváci její vyspělý výkon odměnili tak velkým potleskem, že kapele nezbývalo než porušit noční klid dvěma přídavky.
Tradiční sestavu Václav Vorasický na bicí, Michal Jelínek na basu, Petr Najmon na kytaru a zpěvák a hráč na harmoniku Roman Kroužecký doplnila na violu Alena Škutová.
Violistka s filharmonickými zkušenostmi zkoušela s kapelou pouze dvakrát, ale právě tento prvek určité improvizace hudební projev Voras Bandu oživil.
Skladby jako „Mackie The Knife“ či „Trochu v hlavě mám“ na kapelu prozradily, že přes jejich převážně bluesový repertoár je to táhne také ke swingu.
Voras Band ukázal, že na svých koncertech dokáže vždy přidat něco navíc. Jejich příští vystoupení v Neratovicích se bude konat v rámci jazzového festivalu Salon, který se v Neratovicích uskuteční 24. – 25. května.
 
Fotografie Jiřího Pecháčka z koncertu
 

Související články

Back to top button