Dění ve městě

Vorasband a hostující Alena Přibylová nadchli publikum Na Staré štaci

Neratovická kapela Vorasband a jejich speciální host zpěvačka Alena Přibylová přilákali do Jazzové zahrady Na Staré štaci přes 60 příznivců blues a swingu.

Teplý letní večer v sobotu 17. srpna využilo přes šest desítek hudebních fanoušků k návštěvě Jazzové zahrady.

Vorasband zahájil koncert kolem půl osmé sérií klasických bluesových skladeb, mezi nimiž dominovaly skladby Vladimíra Mišíka, pro které je hlas zpěváka kapely Romana Kroužeckého jako stvořený. Nově zahráli také Mišíkovu nejznámější píseň Variace na renesanční téma.

Výborná práce zvukaře dala kapele možnost ukázat publiku své muzikantské umění, což obecenstvo pravidelně odměňovalo velkým potleskem.

Druhá sada byla, jak kapela slibovala v pozvánce, zaměřena více swingově a v její druhé polovině na pódiu vystřídala Romana Kroužeckého lobkovická zpěvačka Alena Přibylová.

Její perfektně vyškolený hlas a spíše jemný zpěv v šesti klasických evergreenech příjemně kontrastovaly s rockovými inklinacemi instrumentalistů Vorasbandu.

Píseň Boty proti lásce, česká verze hitu Boots od Nancy Sinatrové, který v Česku proslavila Yvonne Přenosilová, byla pro Alenu Přibylovou a Vorasband příležitostí to pořádně „rozbalit“, která byla bezezbytku využita.

Ještě předtím dostali prostor u mikrofonu také violistka Alena Škutová v písních I Can’t Stand the Rain od Tiny Turner a Georgia On My Mind od Raye Charlese a kytarista Petr Najmon v písni Trochu v hlavě mám od ASPM.

Třetí sadě písní dominovaly skladby Michala Prokopa a atmosféra koncertu gradovala. Z hudebního zážitku spokojené obecenstvo si pak ještě vynutilo přídavek.

Vorasbandu již tradičně výborně šlapala rytmická sekce ve složení Václav Vorasický za bicími a Michal Jelínek na basovou kytaru.

Lepší souhra violy Aleny Škutové a sólové kytary Petra Najmona, stejně jako sebevědomější projev frontmana kapely Romana Kroužeckého pomohl kapele poskytnout přítomnému publiku opravdu kvalitní hudební zážitek.

 

Související články

Back to top button