Dění ve městě

Vlk z Wall Street přichází do Neratovic už toto úterý a středu

Vlk z Wall Street je zatím posledním snímkem vynikajícího amerického režiséra Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.
Režisér, který do zlatého fondu světové kinematografie zapsal filmy jako Špinavé ulice, Taxikář, Zuřící býk či Poslední pokušení Ježíše Krista, si tentokrát vzal na paškál svět burzovních spekulantů.
Film je založen na skutečném příběhu burzovního makléře Jordana Belforta, který v 90. letech na burze pomocí podvodů a manipulací vydělal miliony, které utrácel na večírcích. Stal se drogově závislým a po odhalení jeho podvodů strávil 22 měsíců ve vězení.
Vlk z Wall Street se setkal s velmi pozitivním přijetím filmového publika nejen v USA, ale po celém světě. Filmový web Rotten Tomatoes jej hodnotí 77 %, jeho čtenáři však 82 %. Uživatelé České filmové databáze filmu dokonce udělili hodnocení 90 %.
Martin Scorsese byl vždy ostrým společenským kritikem. V tomto filmu popisuje vzestup a pád jednoho člověka na pozadí až patologické korporátní chamtivosti a křiklavých sociálních rozdílů v nebohatší zemi světa, kde například zaměstnanci nesmírně ziskového Wallmartu musejí žít z vládou poskytovaných potravinových lístků.
Ač diváky do kin přitáhne zejména herecká hvězda Leonarda DiCapria, je to hlavně režisér filmu, který je garantem vysoké filmařské kvality.
Film můžete v neratovickém Městském kině shlédnout v úterý 21. ledna nebo ve středu 22. ledna od 19:00 za vstupné 110 Kč.
wolf-wall-street-main

Související články

Back to top button