Dění ve městě

Vítěz rybářského závodu dětí Jakub Suchý chytil úhoře

V sobotu 13. června pořádal Místní organizace Českého rybářského svazu Neratovice dětské rybářské závody na Jiřické tůni. První cenu, stejně jako cenu za největší rybu vyhrál desetiletý Jakub Suchý. Na druhém místě se umístil Pepa Zahradníček a pomyslnou bronzovou příčku obsadil Matěj Ludvík.

Prvních pět míst získaly děti z neratovického rybářského kroužku Šupinky. Celkem se závodu zúčastnilo 46 dětí. Přijeli závodníci z okolních obcí, ale i z Lysé nad Labem, Příbrami, Lužce a Mratína.

Největší chycenou rybou závodu byl úhoř o délce 44 cm. Vítěz nachytal více než 1 300 cm ryb. Získal tak pohár, prut, polštář sumce, chytací koule, poukaz na dvoudenní rybolov dny na rybníce Hruškov a další ceny. Všichni zúčastněné děti si vybraly ze spousty hodnotných cen. Nikdo neodešel s prázdnou a všichni byli spokojeni.

Během závodu dostaly všechny děti jako občerstvení bagetu, sušenku a pití. Také mezi nimi chodila krásná vodnice, která rozdávala bonbóny ze svého dušičkového hrnečku.

„Troufám si říct, že se akce velmi vyvedla. Bohaté ceny a občerstvení pro všechny zúčastněné, krásné počasí, rybičky kousaly a děti i rodiče měli na rtech příjemný úsměv,“ napsala na facebookové stránce Šupinek Iva Šťastná.

„Veliký dík patří všem sponzorům, díky kterým byly závody opravdu top. Jsou to: Fishcom, Mivardi, RCCC, Retro RCCC, Splashbaits, Jiří Rezek, Tomáš Horyna, pan Tampir, František Koubek a MO Neratovice. Veliký dík rozhodčím, správcům tůně a všem, co se jakkoliv podíleli na přípravě i průběhu závodů. I rodiče dětí z kroužku se zapojili a pomáhali,“ dále napsala.

Akci navštívil také starosta města Roman Kroužecký.

Po zaměření byly samozřejmě všechny chycené ryby šetrně vráceny zpět do vody.

Související články

Back to top button