Dění ve městě

Velký gulášový souboj o soudek piva aneb Open Guláš 2014

Dámský klub Bre-berušky z Mlékojed připravil na sobotu 25. ledna již třetí ročník soutěže o nejlepší guláš ze svého okolí. Hlavní cena letos putuje do Tuhaně, když s obrovským bodovým náskokem vyhrál Günter „Giňa“ Schön, jehož „Günter guláš“ lze ochutnat v tuhaňské hospodě.
Všechny guláše byly přímo exkluzivní, a tak měla porota, tvořená všemi návštěvníky mlékojedské hasičské zbrojnice, těžký úkol. Soutěžní vzorky řádně podráždily jejich chuťové pohárky.
Druhé místo získal závodník z Neratovic, který se přihlásil pod přezdívkou Kulhavý Orfeus. Prezentoval se gulášem pod názvem „Co se povede“. Vybojoval dort ve tvaru srdce, který do soutěže věnovala místní kuchařka a pekařka Eva Holečková.
Třetí místo obsadil místní závodník Petr Šolc. Pro loňský úspěch bojoval opět s chronicky známým „Starolesnickým šťavnatým kančím guláškem vrchního nadlesního Antonína Heřmana Štětináče z Mostečného“. Byl odměněn výbornou domácí bábovkou, kterou s s láskou upekla Jaruška Soukupová.
I ostatní závodníci si odnesli spoustu dalších hodnotných cen, které věnoval dámský klub Bre-berušky.
Všeobecně se říká, že vaření guláše je chlapská záležitost. V Mlékojedech to tak jednoznačné není. V prvním ročníku zvítězila žena, paní Alice Uhrová z Lobkovic s gulášem „Mufloní skok“ a v druhém ročníku opět žena, paní Lída Němcová z Neratovic s gulášem „Pseudo Taurus“.
Po urputném boji se postaral o dobrou zábavu „Pepé“ Šolc s bluegrassovou formací The Sysels. Oslava se protáhla do pozdních nočních hodin.
Dámský klub Bre-berušky všem závodníkům gratuluje a věří, že přijdou obhajovat své gurmánské zázraky také příští rok. Příští ročník se bude konat ve velkém sále hasičské zbrojnice, protože letos přišlo tolik návštěvníků, že tradiční prostory nedostačovaly.
Konečné pořadí

1. Günter „Gíňa“ Schön z Tuhaně (Günter guláš)
2. Stanislav „Kulhavý Orfeus“ Tomášek z Neratovic (Co se povede)
3. Petr „Pepé“ Šolc z Mlékojed (Staročeský šťavnatý kančí gulášek vrchního nadlesního Antonína Heřmana Štětináče z Mostečného)

4. Květa „Květule Pipi“ Mužíková z Tuhaně (Květin zázrak)
5. Michal „Míša“ Hampes z Neratovic (Fajnšmekr gulášek fór jú)
6. Jana Řeháková z Neratovic (Petrův guláš)
7. Ludmila „Lída“ Němcová z Neratovic (Guláš „Neragul“)
8. Josef Svatoš z Čečelic (Guláš „Pepíno“)
9. Jindřich Bareš z Mlékojed (Prostě „Guláš“)
10. Pecháček Jiří ml. z Neratovic (Guláš babičky Berty)
11. Marcela „Macina“ Čechová z Tuhaně (Tuhaňský Pipi Guláš)
12. Míla Mišner z Neratovic (Jelen v říji)
13. Zdeněk „Sak“ Stypa z Mlékojed (Šumavský speciál na muchomůrce bílé)
14. Eva „Evička“ Holečková z Mlékojed (Mlékojedský mls)
15. Pavlínka Spurná z Neratovic (Vegetariánský guláš ze SEITANU)

Související články

Back to top button