Dění ve městě

Večer plný světýlek v Mlékojedech

Breberušky plné očekávání stojí na „place“ u rybníka v Mlékojedech s improvizovaným bufetem na účastníky lampionového průvodu svolaného na 17. hodinu. Při čekání na to správné setmění se pije čaj s citronem a takzvaný vylepšený čaj pro dospělé. K tomu něco dobrého, sladkého na zub. Tak začínal sobotní lampiónový průvod v Mlékojedech.

Letošní průvod byl opět plný světýlek. Trasa průvodu byla oproti loňsku zkrácena, protože přišlo více menších dětí. Průvod se zastavil u kapličky. Děti zde zapálily svíčku, neboť letošní termín průvodu vyšel na den, kdy se tradičně slaví dušičky.
Každý, kdo chtěl, si mohl v kapličce zatahat za provaz a zazvonit si pořádným zvonem. Nejprve se děti zdráhaly, ale po prvním odvážlivci se vytvořila slušná fronta na zvonění.
Potom se světelný had protáhl kolem křížku, hasičárny a samoobsluhy zpět na plac. Tam se již nebojsové řadili na start stezky odvahy, která byla nasvícena různobarevnými světýlky. Prošli si jí děti i dospělí. V cíli se mohli ještě posilnit buchtou a čajem.
A jak dopadla soutěž o nejlépe vyřezanou dýni?
Hodnotící komise byla bezradná. Jedna dýně byla hezčí než druhá. Takže 1.-3. místo obsadili Filip Milčínský (jediný chlap mezi soutěžícími), Janička, Josefína Vamberská a Gábinka Jungová, kterým gratulujeme.
Listopadový večer se skvěle vydařil. Po sychravém počasí se vyčasilo. Bylo krásně teplo a hlavně nepšelo.
PS: Ztráty a nálezy. Během stezky odvahy se ztratila dinosauří čepice. Majitel si jí může vyzvednout v sobotu na posvícení nebo pak v mlékojedské samoobsluze.
 

Související články

Back to top button