Dění ve městě

Včerejší Blesk přinesl příběh Tomáše Jánského z Neratovic

Málokdy se o něčem, co se týká Neratovic, objeví pozitivní zpráva v celostátním tisku. Včerejší Blesk přinesl příběh našeho neratovického spoluobčana Tomáše Jánského.
Tomáše znají Neratovičáci hlavně díky jeho zájmovým aktivitám. Je členem skupiny historického šermu Armatus, stejně jako členem spolku Aktivita Neratovice. O tom ale článek v Blesku není.

Ten je vlastně příběhem anabáze, kterou prošel, aby zhubl. Celý život trpěl nadváhou, která mu způsobovala řadu zdravotních problémů a dostala ho až do invalidního důchodu. Vyzkoušel snad všechny existující diety, ale nic nepomáhalo.

Ve svých 42 letech se od lékaře dozvěděl, že pokud se nevypořádá s obezitou, bude jeho život viset na vlásku. Absolvoval proto operaci žaludku známou jako gastrický bypass.

A operace mu opravdu pomohla. Před ní mu váha ukazovala přes 180 kg, nyní váží 95 kg. I jeho další zdravotní problémy začínají ustupovat.

Jakožto novopečený „hubeňour“ se cítí velmi dobře a těší se, že ještě letos začne znovu pracovat. Svůj celoživotní boj s obezitou vyhrál.

Související články

Back to top button