Dění ve městě

V sobotu Neratovicemi projel historický vlak tažený parní lokomotivou Štokr

V sobotu 12. července se opět Neratovice vrátily v čase, když se zahoukáním vjel na nádraží parní vlak, který byl vypraven z pražského branického nádraží jako zvláštní parní vlak na Svijanský speciál z Prahy, přes Mladou Boleslav až do České Lípy.
V čele jela parní lokomotiva Štokr (566.036) z roku 1952, která přijela ze Slovenska.
V soupravě historických vozů byl zařazen historický lůžkový vůz, který nahradil tradičně známý bufetový vůz, kde bylo možné se občerstvit nebo zakoupit drobné upomínkové předměty s železniční tématikou.
Při zpáteční cestě ze Svijanských slavností, vyjel parní vlak s půlhodinovým zpožděním. Přesto po celý den vládla na palubě celého vlaku veselá nálada jak mezi cestujícími, tak i vlakovou četou.
Cestujících, kteří si nenechali ujít zážitek díky parnímu vlaku spojený s výletem na slavnosti piva, bylo mnoho a z historických vagonů celou cestu vesele mávala spousta rozesmátých dětí i dospělých.
V Neratovicích však byla účast velice malá a nikdo neprojevil možnost se svézt párou, jen pár lidí s dětmi se přišlo na vláček podívat a zamávat veliké parní lokomotivě.

Související články

Back to top button