Dění ve městě

Trio Martinů nabídne mimořádný zážitek klasické hudby 17. prosince

Neuvěřitelný dramaturgický počin se podařil Společenskému domu, když do Neratovic přivedl tak špičkové těleso klasické hudby, jakým je Trio Martinů.
To ve Společenském domě vystoupí v úterý 17. prosince od 19:00 se skladbami Antonína Dvořáka, Vítězslava Nováka a samozřejmě také Bohuslava Martinů.
Trojice Petr Jiřikovský na klavír, Pavel Šafařík na housle a Jaroslav Matějka na violoncello patří mezi opravdovou špičku svého oboru.
Trio Martinů vzniklo v roce 1990 a od té doby vystupovalo v mnoha prestižních koncertních sálech a na řadě významných festivalů nejen v Evropě, ale také například v Japonsku. Nahrálo také řadu skladeb pro Český rozhlas a vydalo několik vysoce hodnocených CD.
Koncert se dle programu Společenského domu odehraje „ve speciálním akustickém prostoru“, což má být pro jeho návštěvníky i malé překvapení.
Celkový počet míst ale bude tím pádem omezený na přibližně stovku, takže by zájemci neměli zakoupení vstupenek odkládat.
Vstupné 120 Kč je vzhledem ke kvalitě, která se ve Společenském domě představí, opravdu nízké. Důchodce a studenty bude koncert stát dokonce jen 80 Kč.

trio-martinu

Související články

Back to top button