Dění ve městě

Třináct týmů se postavilo na start Aprílového hospodského kvízu, zvítězili Mloci

Opět zde byly týmy, které se zúčastňují kvízů už od samého začátku, tedy Hvězdova pěchota, NNZ, CML, Stará garda a Zvířádka, kteří svůj název poupravili zřejmě na počest kategorie otázek „česká gramatika“.
Spolu s Mloky, kteří chyběli jen jednou, tu byly další týmy, které nesoutěžily poprvé: Chiméry, Kankán, Ujepandy a Wally-E.
Úplně noví účastníci byli rovnou dva, a to týmy Kaštani a poněkud mafiánsky znějící Familia.
Velkou otázkou bylo, kolik týmů nakonec dorazí. Proto organizátoři raději připravili 15 stolů a v záloze měli ještě jeden.
Zahájení kvízu provázely technické problémy s ozvučením, a tak musel moderátor Pavel Šanda (autor článku) zvládnout moderování neukázněného davu soutěžících pouze pomocí svých hlasivek.
Nejprve uvítal soutěžící a představil sponzory. Tři láhve kvalitního moselského vína do soutěže věnovala firma OHMS, dovozce těchto vín. Profoto Vosáhlo dodalo řadu cen souvisejících s fotografováním od poukazu na služby v hodnotě 500 Kč po rámečky na fotografie a různé pomůcky pro fotografy.
Koupák věnoval dvě velké láhve Jelcina a řadu reklamních předmětů od pivovaru Holba, vysloveně jarními cenami v podobě rukavic a čepic počínaje, tričky a otvíráky konče.
Vlaďka Kosařová, šéfka nově otevřeného obchodu Neramóda, věnovala dvě láhve kvalitního vína a pivní sadu šesti různých neobvyklých piv.
Pořadatelské sdružení Aktivita Neratovice obdarovala méně šťastné týmy pexesem Neratovic ze své vlastní produkce.
Pak přišlo na řadu představení týmů, které bylo tentokrát poměrně rychlé. Doháněla se časová ztráta způsobená závadou na zvuku, ale kromě toho organizátoři připravili o jednu kategorii otázek více než v minulých kvízech.
Z výrazů soutěžících při zadávání otázek bylo znát, že konkurence bude ještě tvrdší než v prvních čtyřech kvízech. Mozkové závity ale i tak dostaly zabrat.
Týmy odevzdaly své odpovědi a po krátké přestávce mohlo dojít na odhalování správných odpovědí.
U jedné z odpovědí z kategorie „slavné stavby“ soutěžící hlasitě požadovali: „Zazpíváme si!“ A tak došlo i na společný zpěv jedné notoricky známé melodie. O jakou píseň šlo, se dozvíte nejpozději z článku se správnými odpověďmi, který vyjde během tohoto týdne.
V minulých kvízech soutěžní týmy často dokázaly správně odpovědět na otázky v tematických okruzích, kde očekávaly nejtěžší otázky, zatímco u těch, které se jevily jako snadné, mnohdy zcela selhaly.
Tentokrát žádná kategorie otázek nevyčnívala jako nejtěžší či naopak nejlehčí. Pouze s kategorií „feminismus“ si týmy poradily lépe, než pořadatelé čekali.
Rovnou šest týmů správně odpovědělo na otázku číslo 24 v kategorii „česká gramatika“, v níž měli vytvořit přítomný přechodník mužského rodu slovesa „jít“.
S touto záludnou otázkou si poradily týmy Mloci, Kaštani, Chiméry, Ujepandy, CML a NNZ.
Vyhlašování pořadí některé týmy rozesmutnilo, jiným přineslo radost. Smutek ale netrval dlouho a přelil se v odhodlání příště uspět lépe.
Poslední místo připadlo na tým Wally-E, kterému se tentokrát nezadařilo tak dobře jako v předchozím kvízu, a to i přesto, že správně odpověděli na třetinu otázek, což je výkon, který v minulých kvízech garantoval postavení ve středu výsledkové tabulky.
Pro příští kvíz vybral svoji silnou kategorii „české punkové kapely“. Jak silná kategorie to pro ně bude, ale ukáže až realita příští soutěže.
Dařilo se nováčkům v soutěži, když tým Kaštani skončil osmý se 17 body a tým Familia s 18 body dokonce na děleném 5. – 7. místě spolu s favorizovanou Starou gardou a černým koněm kvízu týmem Blondýni.
Několikanásobný vítěz kvízu tým CML se tentokrát musel spokojit s bramborovou medailí.
Hvězdova pěchota, kterou se zatím nikomu nepodařilo v žádném kvízu sesadit ze stupňů vítězů, ani tentokrát nedostáhla na vytoužené nedělené vítězství.
NNZ se vyplatilo doplnění sestavy na plný počet členů a dotáhl to na dělené druhé místo právě s Hvězdovou pěchotou.
Všem ostatním týmům ale vytřel zrak nenápadný tým Mloci, když zvítězil s pohodlným náskokem dvou bodů.
Další kvíz se chystá na 26. června, ale nelze zcela vyloučit překvapivé svolání kvízu v dřívějším termínu.
Konečné pořadí:
1. Mloci (Marta, Lída, David, Ondra) – 21 bodů
2. – 3. NNZ (Šmídovi, Fogl, Najman) – 19 bodů
Hvězdova pěchota (Martin Hvězda, Ondřej Čerepušťák, Jiří Pecháček, Pavel Šanda) – 19 bodů
4. CML (Roman Mišoň, Slávek Salač, Petr Najmon, Petr Jirchovský) – 18 bodů
5. – 7. Blondýni (Zuzka, Luďa, Honza, Miki) – 17 bodů
Familia (Eva, Zdeněk, Petr, Klárka) – 17 bodů
Stará garda (Jitka Vokšická, Petr Vokšický, Blažej Uhrinčať) – 17 bodů
8. Kaštani (Ivana Drahorádová, Tereza Řeháková, Jan Podzimek, Jan Ryba) – 16 bodů
9. Chiméry (Silvestr Svoboda, Vojtěch Novotný, Šimon Hrábek, Milan Bušek) – 15 bodů
10. Zvířádka (Medvět, Lama, Mouka, Šiška) – 14 bodů
11. Ujepandy (Markéta Johnová, Michaela Malá, Eva Rybáková, Pavlína Kozáková) – 13 bodů
12. Kankán (Michal Pergl, Mirek Beran, Bára Vrátná, Martin Houštecký) – 10 bodů
13. Wally-E (Roman Valík, Veronika Chládková, Eva Jelínková, Kosák) – 9 bodů
* jména uvádíme tak, jak je soutěžící vyplnili

Související články

Back to top button