Dění ve městě

Třicítka „mokrovzdorných“ dětí přišla na dětský den pořádaný ČSSD

Na padesát „železných“ mužů, žen a dětí přišlo v sobotu za téměř neustálého deště na dětský den v retro stylu. Pořádající místní organizace ČSSD se přes silný déšť rozhodla neodvolat dětský den, který se konal v sobotu 1. června dopoledne v Kostomlatského sadech v Neratovicích.
Se zhruba čtvrthodinovým zpožděním začaly přicházet malé děti v pláštěnkách se svými rodiči. Organizátoři museli přizpůsobit soutěže počasí a umístit jejich starty pod dva přenosné altány.
Dětem déšť moc nevadil a pustily se do soutěžení. Mezi disciplínami nechybělo tradiční skákání v pytli, házení na plechovky, ani nošení vejce na lžíci, které děti nosily velmi opatrně, jelikož skutečnost, že jsou vejce vařená, jim zůstala utajena.
Dále děti „uvězněné“ ve dvojicích či trojicích v gumě musely dojít k lahvím se vzkazem a ke startu láhev donést. Kdo ovšem přinesl místo obrázku růže obrázek ptáčka, musel se vydat ještě jednou.
Disciplína zvaná stonožka musela být uzpůsobena dešti a namísto v leže ji děti absolvovaly v sedě na bobku.
Po absolvování soutěží dostaly děti buřt, který si za asistence rodičů i pořadatelů opekly na ohni, kterému dělal „deštník“ jeden ze stromů. Dostaly také malé dárky a sladkosti.
Moderátorka obcházela děti s přenosným mikrofonem a ty říkaly básničky a zpívaly písničky.
Děti si užily také prohlídku hasičského člunu i vozu, do kterého se mohly posadit. A vydržely až do začátku divadelního představení, které se kvůli počasí muselo konat přímo ve zbrojnici neratovických dobrovolných hasičů.
Neratovický soubor Javajky zahrál tři loutkové pohádky, které byly nejen milé, ale také vtipné. Představení Zajíčkova chaloupka, Proč drak nechtěl princeznu a O malém koťátku děti i jejich rodiče ocenily potleskem.
Organizátoři pak nabídli dětem i jejich rodičům další buřty k opékání.
Mnohé děti i přes chladné počasí využily slevového kuponu, který byl součástí ceny, a došly si do Cukrárny u Parku na točenou zmrzlinu a ledovou tříšť.
Padesátka návštěvníků, z toho asi 30 dětí, se dá vzhledem ke značné nepřízni počasí jako úspěch. Spokojenost dětí byla pořadatelům odměnou za neústupnost hrozbám počasí.
 

Související články

Back to top button