Dění ve městě

Třetí ročník Neratovických cyklohrátek pořádaných rodiči bude 1. září

Co stojí za Cyklohrátkami?

Pro neznalé tohoto dětského závodu, stručně nastíníme jeho pozadí. První Cyklohrátky v roce 2016 byly uspořádány pro dva trochu jiné kluky, se nemohli zúčastnit cyklistického závodu, na který byli pozváni. Jako jejich máma jsem to tak nemohla nechat a spolu s pár přáteli a dobrovolníky jsme uspořádali takový menší sousedský závod. Tehdy nikdo nevěděl, že se bude jednat o akci, kterou odjede na 60 dětí a kterou po nás budou chtít rodiče a i děti další rok. Rok se s rokem sešel a nás bombardovali dotazy, jestli zase budou… Byly a letos jsou zase, a jak se říká, dá-li Bůh, budou i příště.

Jak se takový závod pořádá?

Těžce. Nebudu vám lhát. Letos jsme začali se začátkem roku. Vybrali jsme si symbolické datum 1. 9., tedy první školní den. Musím dát dohromady seznam lidí, kteří se akce zúčastní. Oslovit místní podnikatele a živnostníky, kteří akci podpoří cenami, občerstvením.

Většinou se ve fázi plánování stane krásná věc a to ta, že se lidé zapojují tak nějak sami. Zdeněk Faltýn udělal krásný plakát a letáčky na akci, Pavel Šanda zajistil zábor prostranství, já udělala internetové stránky a to byl jen skromný začátek. Obepsala jsem sponzory z loňska a i nějaké nové. Všichni se zapojili, a kupodivu se přidalo i pár přespolních. Díky nim budou letošní závody ještě lepší a již teď víme, co chceme na těch příštích.

Co nás letos čeká?

Mimo cyklistického závodu pro děti na odrážedlech, koloodrážedlech, se děti budou moci zabavit malováním ve stanu pro nejmenší, nebo si vyzkoušet box s naším boxerským klubem Boxing Club Respect. Budou si moci prolézt rally auto Petra Kopsy a jeho týmu ASEK (pokud ho tedy lakovna propustí ze své dílny včas, jinak bude plán B ). Dospělí se budou moci podívat na výstavu fotografií Vladimíra Gajdošíka a Zdeňka Faltýna, kteří budou celou akci fotit. Samozřejmě, budeme opékat špekáčky a každý si odnese nějakou tu drobnost 😉

Kde a kdy?

Registrační stánek a start bude u MŠ Čtyřlístek
1. 9. 2018 registrace od 12:30, samotný začátek závodu v 13:30.
Informace o celém závodu a jednotlivých kategoriích naleznete na internetových stránkách Cyklohratky.cz

Kdo akci podporuje?

Jak jsem psala výše. Obepsala jsem všechny sponzory a od všech jsem dostala kladné odpovědi. Díky tomu nás letos čeká řada novinek.
Od firmy Expodům.cz jsme dostali velký párty stan pro ty nejmenší, kde si děti budou moci malovat. Lídl přislíbil akci podpořit občerstvením a tak všechny registrované děti budou mít občerstvení zdarma. Rodiče dětí, které nemohou lepek, se nemusí bát, o vše jsme se postarali a i tyto si přijdou na své.

Díky Spolaně, firmě BiteGaming a lidem, kteří nechtějí být jmenováni, budeme mít opět drobnosti pro každé dítě, které se závodu zúčastní.
Letos budeme mít i speciální edici medailí a pohárů z eshopu Bauer, které už se na děti těší u mě v ložnici.

Pizzerie U Anity převezme štafetu po předchozí pizzerii a pro vítěze dodá velkou pizzu.

Dětský knižní klub Knížata dodá knihy.

Místní opravna kol Cykloik přislíbila zajímavé ceny pro malé cyklisty.

Firma K+B progres nám pomáhá s tiskem letáků a plakátů na akci.

Letní koupák nám tradičně zapůjčí stoly a lavice, abyste si měli kam sednout.

Mnoho lidí se do akce zapojilo. Lidé dávali drobnosti, reklamní předměty, nebo se dobrovolnicky zapojí do pořádání akce.

Všem patří obrovský dík, že se zapojili a tato akce může opět, se vší parádou proběhnout.


Těšíme se na všechny malé závodníky!

 

Související články

Back to top button