Dění ve městěKultura

Také sobotní program Jazzového festivalu je lákavý

V sobotu 24. května bude program Jazzového festivalu na náměstí Republiky už od 10:00 a až do 11:00 patřit bude dětem, načež na pódium nastoupí celá škála předních kapel jazzu, ale také folku či blues.
V dětském programu vystoupí neratovické loutkové divadlo Javajka s pořadem Klubíčko pohádek.
Pak už se budou až do večera střídat kapely.
Jako první na scénu vyběhne Junior Jazzband z Lidové školy umění Neratovice pod vedením Michala Novozámského. Tento soubor vyhrál krajské kolo soutěže Lidových škol umění.
Po té bude probíhat workshop, ve kterém si každý bude moci zkusit zahrát na různé hudební nástroje, což může děti inspirovat k zapsání se do Lidové školy umění.
Pak na scénu nastoupí Holoubek Trio. Očekávat od něj můžeme zajímavé spojení jazzu s bluegrassem.
Mladoboleslavský Original Swing Band, vedený Dr. Jiřím Melicharem, byl založen už v roce 2000. Za 14 let své existence se jeho sestava měnila jen minimálně, takže je velmi dobře sehraný, což samozřejmě slibuje precizní interpretaci a vynikající vyznění swingovek, které hraje.
Pilsner Jazz Band se zaměřuje na zlatou éru jazzu, čili dixieland. Je to skupina mladých lidí, která si za pouhých pět let od svého založení dokázala vydobýt významné místo na jazzové scéně.
Pak přijde na řadu místní úspěšná bluesrocková kapela Vorasband. Ta své vystoupení chystá nasměřovat více do klasického blues.
K tomu jim v pěti skladbách dopomůže zpěvačka Lenka Malinová, která zpívala mimo jiné také v Orchestru Václava Hybše a dokáže zaujmout publikum skvělým bluesovým feelingem.
Následovat bude Bridge Band. Jedná se o společný projekt některých muzikantů z Melody Makers Ondřeje Havelky a kapely Classic Jazz Colegium. Trumpetistou tohoto souboru je libišský rodák Jiří Patocs.
V neposlední řadě na festivalu vystoupí také kapela pořadatelů festivalu manželů Jaroslavy a Antonína Šilhavých Revival Swing Band Praha.
Ačkoliv je tato kapela neratovickým jazzovým fanouškům notoricky známá, jistě stojí za připomenutí, že za svou třicetiletou kariéru kapela vystoupila na čtyřech desítkách mezinárodních jazzových festivalů, například v Německu, Dánsku, Švédsku, Švýcarsku, Rakousku.
Program uzavře Spirituál kvintet, jehož představení bude zřejmě nošením uhlí do Newcastlu či samovaru do Tuly, a proto jen stručně.
Kapela vznikla už v roce 1960 inspirovaná klasickým americkým spirituálem. Vystřídalo se v ní mnoho vynikajících muzikantů a vydala desítky úspěšných alb.
Už v roce 1964 vystoupil Spirituál kvintet jako předkapela na pražském koncertě nedávno zesnulého Pete Seegera, který je pro americký, a tím pádem i světový, folk něco jako pro islám prorok Mohamed.
A to vše mohou vidět a slyšet nejen Neratovičáci úplně zdarma na náměstí Republiky tuto sobotu.
A2_salon_23042014

Související články

Back to top button