Dění ve městě

Neratoviny nabízejí kalendář akcí – pomocník pro pořadatele

Stalo Vám někdy, že jste měli pocit, že se v Neratovicích nic moc neděje, a pak se náhle v jediný den objevily hned dvě akce, které byste rádi navštívili?

Pokud ano, děje se tomu tak zřejmě proto, že jednotliví pořadatelé akcí, ať jimi jsou místní hospůdky pořádající koncerty nebo občanská sdružení organizující akce pro naše děti, nemají dostatečné informace o plánech těch ostatních.

Proto Neratoviny přišly s myšlenkou jakéhosi centrálního registru akcí, neratovického kalendáře. Je to speciální aplikace, kde každý pořadatel akce pro veřejnost libovolného typu může přidat akci, kterou chystá.Ta se okamžitě zobrazí v kalendáři akcí, který je veřejně přístupný. Každý pořadatel, který se zrovna rozhoduje o termínu své chystané akce, do kalendáře může nahlédnout a zkontrolovat si, zda jím zamýšlený termín nekoliduje s jinou akcí.

Je to na obsluhu velmi nenáročný systém, který bude fungovat o to lépe, o co více pořadatelů rozličných akcí jej bude využívat.

Systém je třeba zaběhnout a informaci o něm k pořadatelům a občanům Neratovic dostat. Proto je nyní v testovacím režimu a vkládat události do něj může nyní každý návštěvník. Jste-li ovšem pořadateli akcí pro veřejnost, například členy některého z neratovických občanských sdružení či provozovatelem hospody, kde se občas něco veřejného koná, budeme rádi, když nás kontaktujete na e-mail redakce@neratoviny.cz.

Vašemu sdružení či provozovně přidělíme oficiální účet, pomocí kterého budete moci vkládat termíny Vašich akcí, které pak budou občané Neratovic moci považovat za věrohodné.

Systém má výhody i pro širokou veřejnost, která tak bude mít možnost získat dobrý přehled o všech konaných akcích, třídit si je podle typu či pořadatele nebo si zobrazit kalendář se všemi akcemi.
Teprve příští měsíce ukáží, zda se tato aplikace osvědčí či z ní vzejde jeden z dobře míněných, ale nefunkčních nápadů. Pokud se Vám ale tento nápad líbí, budeme rádi, když o něm předáte informace všem, které by mohly zajímat.
Do samotného kalendáře můžete nahlédnout a vkládat akce na tomto odkazu – klikněte zde – nebo v horním menu úplně napravo klikněte na „Kalendář akcí“

Související články

Back to top button