Dění ve městě

Neratovice se připravují na odstraňování škod, pomoc dobrovolníků bude vítána

Neratovice se připravují na odstraňování škod po záplavách. Stále ale platí evakuační opatření a do starých Neratovic a Mlékojed jsou pouštěni pouze lidé s trvalým bydlištěm na těchto adresách.
V nejbližších chvílích bude otevřeno sběrné místo pro dárce pomoci v Domě dětí a mládeže. Otevřeno pak bude denně od 8:00 do 19:00; telefon: 315 682 187.
Nejvíce jsou potřeba čistící a dezinfekční prostředky a nástroje, balené vody, repelenty proti komárům a běžné hygienické potřeby. Zcela jistě budou třeba také vysoušeče a čerpadla.
Zřízeno bude povodňové konto na pomoc postiženým, jehož číslo bude zveřejněno na stránkách města.
Co se týče prací, nejvíce bude potřeba pomoci s úklidem. Dobrovolníci, kteří by chtěli pomoci přímo na postižených místech, ale musejí vyčkat odvolání evakuačních opatření. Rozhodnutí by mělo padnout během dnešního odpoledne.
Dobrovolníkům doporučujeme se vybavit holinkami a úklidovými pomůckami.
Čekání na odvolání evakuace je ideální si zkrátit studiem zásad hygieny při povodních, které najdete na stránce http://neratovice.cz/povodne-zakladni-pravidla-hygieny-po-zaplavach/d-405483.
V Mlékojedech už vzniká pomoc postiženým povodní spontánně. Hlásí se dobrovolníci například z Lobkovic, z Líbeznic nebo z Bezna.
Ani zde ale nebude odstraňování škod zahájeno dříve než po odvolání evakuačních opatření.

Související články

Back to top button