Dění ve městě

Navzdory rozmarům počasí se jazzový festival vydařil

Letošní ročník jazzového festivalu Salon 2013 Neratovice byl poznamenán chladným deštivým počasím, přesto nabídl rozmanitý výběr zajímavých hudebních vystoupení.
Již páteční večer nabídl v Jazzové zahradě Na staré štaci skvělý koncert Revival Swing Bandu s legendami českého jazzu, jakými jsou Jan Konopásek nebo Ivan Dominák.
V sobotu se pak na hlavní scéně na Náměstí Republiky střídal jeden vynikající soubor za druhým.
Přestože téměř celý den pršelo a vanul chladný vítr, počet diváků, kteří se zde za odpoledne vystřídali, lze odhadnout na zhruba tisícovku.
Po vynikajícím koncertu Czech Philharmonic Jazzband přišel na náměstí průvod pochodových kapel s mladými mažoretkami.
Po té následovali dva zahraniční interpreti. Slovenští jazzmani Funny Fellows rozhodně nezklamali a dobře bavili publikum.
Hlavní hvězdou odpoledne se ale stala kapela Old Time Memory Jazz Band z německé Jeny. Od začátku strhli diváky.
Když přišel tak prudký vítr s hustým deštěm, že pršelo i na kryté pódium, přesunuli se muzikanti nečekaně do občerstvovacího stanu pro diváky a koncert se změnil v improvizovaný večírek v jazzovém rytmu.
V průběhu koncertu se zmírnil déšť, a tak vynikající vystoupení Pilsner Jazz Band z Plzně mohlo opět proběhnout na hlavním pódiu.
Mezitím na druhém pódiu, které před kinem kulturního domu moderátorsky ovládala především Ester Kočičková, probíhaly komornější koncerty.
Větší počet diváků zde dorazil hlavně na neratovický Voras Band, který naladil svůj playlist trochu více do swingu.
Mnozí ale zůstali i na následující vystoupení a rozhodně nelitovali. Doris & The Swingin‘ Bastards ukázali, co znamená mít šmrnc jak svým hudebním, tak pódiovým projevem.
Večer se pak zaplnilo parkoviště na náměstí dalšími diváky, když na hlavní scéně vystoupili Melody Makers v čele s populárním Ondřejem Havelkou. Každou píseň decentně tančící obecenstvo odměňovalo velkým potleskem.
Krátce po desáté hodině obecenstvo začalo odpočítávat zahájení ohňostroje, který byl odpálen ze střechy plaveckého bazénu.
Festival byl rozsáhlý, probíhal zároveň na několika scénách, a tak není v našich silách přinést úplnou reportáž ze všeho dění a recenzovat všechna vystoupení.
Nicméně až na opravdu příšerné počasí, lze tuto akci jedině ocenit. Přispěla ke zkulturnění života v našem městě a už se můžeme těšit na příští ročník, který snad rozmary počasí nepokazí.
Snímky Jiřího Pecháčka z najdete na naší fotogalerii – ZDE
 

Související články

Back to top button