Dění ve městě

Na dvě stovky lidí přišlo rozsvítit vánoční stromek v Mlékojedech

Občanské sdružení Rotunda, mlékojedský osadní výbor a mlékojedské maminky svolaly na poslední listopadovou sobotu místní obyvatele, aby společně rozsvítili vánoční stromek na mlékojedské návsi. Čekaly akci spíše komorní, ale náves byla zaplněna až dvěma stovkami lidí.
Kolem tradičního stánku dámského klubu Breberušky s čajem (a rumem) a domácími koláči různých druhů se začali shromažďovat lidé už krátce před zahájením v 17 hodin.
Než se s malým spožděním začalo, byla už náves velmi pěkně zaplněná, a tak se hodilo i improvizované ozvučení, které mlékojedským organizátorům propůjčilo občanské sdružení Aktivita Neratovice.
Po přivítání se návštěvníci akce pustili do zdobení stromku ozdobami, které si přinesli z domova. Na stromek se věšely také vzkazy Ježíškovi.
Pak přišla na řadu kulturní vložka v podobě vystoupení dětí z místní mateřské školy Berušky s krátkým pásmem tradičních vánočních písní. Na ně pak navázaly děti ze sdružení Rotunda se spíše modernějšími skladbami s vánoční tématikou.
Zbytek večera byl už ve znamení sousedského setkání, konzumace pochutin, které organizátorky akce připravily.
Ač byla celá předvánoční akce spíše improvizovaná bez bombastického programu či do nebes se tyčícího vánočního stromu, splnila svůj hlavní účel v tom, že mlékojedští spolu s dalšími návštěvníky společně zahájili předvánoční čas.

Související články

Back to top button