Dění ve městě

Mlékojedská pouť udělala radost dětem i dospělým

Mlékojedská pouť byla zahájena včera v 10 hodin ráno. Krátký zahajovací projev, ve kterém ocenil společenskou aktivitu mlékojedských občanů v čele se sdružením Rotunda, přednesl městský zastupitel Lukáš Vacek (ČSSD). 
Lukáš Vacek a postupně další zájemci zazvonili na zvon místní kapličky, čímž byla pouť oficiálně odstartována.
Zejména po obědě začaly proudit rodiče s dětmi na pouťové atrakce, kterým dominovaly velký řetízkový kolotoč, obří nafukovací klouzačka, skákací hrad, trampolíny a jízda na ponících.
S přibývající hodinou se začaly na atrakce odvažovat i dospělí, zejména řetízkový kolotoč je lákal zavzpomínat na dětství.
Vedle cukrové vaty, tureckého medu a dalších pouťových pochutin nechyběl ani na mlékojedských akcích obligátní stánek s vynikajícími domácími koláči dámského klubu Breberušky.
V 18:00 mělo začít představení divadla ŠUS. Organizátoři museli pro velký divácký zájem přistavit další lavičky, a tak se začátek o několik minut posunul.
Netradiční pojetí klasické původně anglické pohádky O červené Karkulce od samého počátku vtáhlo malé děti, které se dvěma herci náramně spolupracovaly.
S tím, jak příběh nabíral na tempu, se stále častěji ozývaly salvy smíchu také z úst dospělých diváků.
Bylo to opravdu vynikající a nesmírně zábavné představení pro všechny přítomné generace, přestože se hrála notoricky známá pohádka.
V osm večer už u stánků s občerstvením stál stan a pod ním muzikanti z neratovické country kapely Mošňáci.
Jejich vystoupení bohužel po půlhodině ukončila prudká bouřka.
Ale i po bouřce byla místa u stolů obsazená a zejména místní obyvatelé využili pouť k posezení a poklábosení mezi sebou.
Pouť pokračuje i dnes až do páté hodiny odpolední.

Související články

Back to top button