Dění ve městěKultura

Minikvíz 3: Výhercem ceny od Knihkupectví a antikvariátu Želví doupě se stala zastupitelka Anna Spěváčková

Ze soutěžících, kteří odpověděli správně na otázky třetího minikvízu, byla vylosována Anna Spěváčková, městská zastupitelka. Získala tak kupón v hodnotě 150 Kč na nákup v mělnickém Knihkupectví a antikvariátu Želví doupě.

Na e-shopu si už vybrala svou cenu, kterou si ale přijede vyzvednout přímo v kamenném obchodě v centru Mělníka. Ke své výhře nám napsala:

„Mám vybráno. Pohled na oblohu mě vždy fascinoval svou proměnlivostí. Jako dítě jsem lehávala na zádech na louce a pozorovala oblaka; jejich tvary mi připomínaly tu známé postavy, tu fantastické živočichy. Nikdy mě nepřestala bavit proměna oblaků, jejich vznik a zánik. Když jsem byla starší, toužila jsem znát jejich názvy a najednou se mi poštěstilo si své přání splnit.

Vyhrála jsme na Neratovinách slevový kupon a vybrala jsem si nádhernou knihu Atlas oblaků. Vlastně se mi splnilo i další přání – před lety jsme začala jako ryzí amatér malovat a znovu mě okouzlovala oblaka vznášející se nad krajinou. Jenže malujte je v plenéru: mění se před očima a než stačíte zachytit jednu část, už se změnila v jinou. Teď, když mám takovou krásnou knihu, mohu malovat nebe s oblaky všech tvarů a barev.“

Knihkupectví a antikvariát Želví doupě znala už předtím:

„Dlouho a marně sháněla knihy Babičku a Pohorskou vesnici od Boženy Němcové s ilustracemi od Adolfa Kašpara; jako malé dítě jsem si v nich listovala a obdivovala okouzlující obrázky; jenže knihy se během života někam ztratily a jako správná stařena jsem nostalgicky zatoužila se vrátit do dětských let a znovu je mít před sebou.

A právě v obchodě Želví doupě se mě ujala paní prodavačka a nesmírně ochotně mi pomohla knihy najít a já jí byla moc a moc vděčná. Mám je teď doma a s nimi i kus svého dětství.“

Čtenáři Neratovin se mohou těšit na čtvrtý minikvíz, který bude brzy zveřejněn.

Související články

Back to top button