Dění ve městě

Město vyhlásilo ekologickou soutěž pro dětské kolektivy i rodiny

„Strom jako klimatizační jednotka“ je název soutěže, kterou vyhlásila neratovická Komise pro vzhled města a životní prostředí. Úkolem soutěžících bude vysvětlit, proč se říká, že strom funguje jako klimatizace.
První kolo soutěže skončí 30. září 2013, druhé pak příští rok 13. června.
Hledáte účinné a levné klimatizační zařízení? Potřebujete kvalitní filtr proti prašnosti? Chybí vám ochrana proti letnímu slunci, kterou nemusíte na zimu odstranit?
Soutěž je vhodná pro školní třídy, družiny, (příměstské) tábory i jiné organizované skupiny dětí, ale také například rodiny, jednotlivci i jiné skupiny.
K účasti v soutěži potřebujete dítě či děti ve věku od 6 do 10 let, slunečný a horký letní či jarní den, stromy, slunečník, teploměr, případně i vlhkoměr.
Soutěžit se bude o „chladící zařízení“ – o strom, o zmrzlinu, o formy na nanuky, výlet za přírodou a další věcné ceny.
Slavnostní vyhodnocení prvních výsledků proběhne 19. října 2013 u příležitosti výsadby stromů v rámci projektu Stromy pro děti v parčíku na křižovatce ulic Benešova a 28. října.
Návod k soutěži a pracovní listy z dílny Sdružení Tereza, patřící k projektu „Les ve škole, škola v lese“, a naleznete zde.
Vyplněné pracovní listy v obálce nadepsané „Komise pro vzhled města a životní prostředí – soutěž“ lze odevzdat v podatelně Městského úřadu nebo je poslat naskenované na email komisevmzp@neratovice.cz.
Je třeba uvést počet členů soutěžního týmu, jejich věk a kontaktní email či telefon alespoň na jednoho ze soutěžících. Fotografie z průběhu plnění úkolů nejsou povinné, ale jsou vítány.
Veškeré dotazy k soutěži zodpovědí organizátoři na mailu komisevmzp@neratovice.cz.
Soutěž má zvýšit povědomí zejména nejmenších občanů Neratovic o funkci stromů ve městě.
Ve vyhlášení soutěže také komise životního prostředí uvádí: „Stromy nám neposkytují pouze stín. Odparem vody ze členitého povrchu listů dokáže jediný strom ochlazovat vzduch podobným výkonem, jako má sto domácích ledniček.“

Související články

Back to top button