Dění ve městě

Letní společná koupel: Jenda Sviták s Hanumanem a písněmi Eddieho Vedera

Hned ve dvou vystoupeních uvidí návštěvníci festivalu Letní společná koupel angličtináře neratovického gymnázia Jendu Svitáka, který je neratovickým hudebním fanouškům známý především jako zpěvák kapely Zoo2.
Na třetím ročníku rockového festivalu ale vystoupí se dvěma jinými projekty. Jedním z nich je ústecké trio alternativního rocku Hanuman, kde se ujal hry na baskytaru.
Kapela nepřetržitě působí už od gymnaziálních let tří zakládajících členů, tedy od roku 1992, a v současné době hraje ve své původní tříčlenné sestavě.
Odehrála řadu koncertů zejména na severu Čech, ale také na celé řadě festivalů. Předskakovala například kapele Priessnitz v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.
V hudební činnosti Jendy Svitáka je Hanuman vlastně takovou antitezí jeho neratovické kapely Zoo2, která se prosazuje hlavně velmi dobrou interpretací písní irské kapely U2, včetně vypracovaného pódiového vystupování.
Její vystoupení jsou osvěžující tím, jak se trio dokáže vyhýbat ohraným rockovým klišé, ale zároveň je její tvorba srozumitelná každému fanouškovi rockové hudby, který se do ní zaposlouchá.Druhým projektem, který Jenda Sviták představí, je jeho sólové vystoupení s písněmi zpěváka přední americké grundgeové kapely Pearl Jam.
S ním již v Neratovicích několikrát úspěšně vystupoval, například v Jazzovém klubu Společenského domu či v restauraci Mexikáno, kde hudebně doprovázel vyprávění Marka Havlíčka o jeho cestovatelských dobrodružstvích.
Nejen fanoušci Pearl Jam či sólových projektů Eddieho Veddera se mají na co těšit.
Festival se koná 22. srpna. Vstupenky lze v předprodeji zakoupit ve Společenském domě za 130 Kč.
Plakátek-Eddie-Vedder-Tribute-no-text-300x181
_I-y6g3eRZL85brGsZFYmDwySHAQJqGP

Související články

Back to top button