Dění ve městě

Kandidáti z Neratovicka do Poslanecké sněmovny nepronikli

Kandidáti ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky z Neratovic a okolí neuspěli tak, aby mohli zasednout v poslaneckých lavicích.

Ačkoliv všichni získali na Neratovicku nejvíce preferenčních hlasů na kandidátkách svých stran, na vstup do Parlamentu to nestačilo.
Konzervativní kandidáty dodaly přímo Neratovice.
Starostka města Lenka Mrzílková kandidovala za čtvrtou nejsilnější stranu TOP09, na jejíž kandidátce získala v obvodu přebíracího místa Neratovice, zahrnujího také další blízké obce, 359 preferenčních hlasů, z toho 259 přímo v Neratovicích.
Místostarosta Neratovic Tomáš Hrodek z ODS, který ve volební kampani zaujal neotřelým nápadem umožnit řízení motorových vozidel po požití menšího množství alkoholu, získal v Neratovicích 279 hlasů a s okolními obcemi pak 433 hlasů.
Pouze rekordně nízký volební zisk tak připravil o neratovickou ODS o to, aby po 5 letech od odstoupení poslance Jana Moravy měla svého zástupce v Parlamentu ČR.
Levicové kandidáty za Neratovicko zase dodaly nedaleké Tišice. Jejich starosta Pavel Končel získal na kandidátce ČSSD 149 preferenčních hlasů v Neratovicích, spolu s okolními obcemi pak 292.
Tereza Humpolcová Čechová kandidující za KSČM získala 182 preferenčních hlasů na Neratovicku, 93 přímo v Neratovicích.
Nejblíže ke zvolení měl z nejlepší pozice startující Tomáš Hrodek, ale ani on nakonec nebyl úspěšný.

Související články

Back to top button